- Reduced price
Reference: 19383
Na tropie podejrzanych zachowań
Author: Artur Gębka
Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić
Order to parcel locker
easy pay
Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details
Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details
If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details
Zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych dziecka nie jest tylko zaleceniem dla rodziców ani sugestią co do zmiany postępowania – jeśli chce się wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko, to absolutna konieczność.
Większość rodziców robi wszystko, by okazać dzieciom miłość, troskę i zrozumienie. Oczywiście nie ma idealnych ojców ani idealnych matek – wszyscy opiekunowie popełniają błędy, powielają wzorce z własnego dzieciństwa i mimo dobrych chęci czasem postępują niewłaściwie. Dzieci nie potrzebują jednak rodziców perfekcyjnych – potrzebują rodziców, którzy je szanują, słuchają ich oraz próbują je zrozumieć.
Jak uniknąć rodzicielskich błędów i zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka? Właśnie tego dowiesz się z tej książki. Karen i John Louisowie napisali ją po tym, jak prowadzone przez nich warsztaty „Good enough parenting” odniosły ogromny sukces. Swoją filozofię mądrego wychowania opierają na przekonaniu, że najważniejsze jest zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych dziecka, do których należą:: bezpieczne przywiązanie i akceptacja, zdrowa autonomia i kompetencja, realistyczne granice, realistyczne wymagania i wzajemność oraz wspólnota i wartości nadrzędne.
Autorzy wyjaśniają, że troszczenie się o te potrzeby jest kluczowe dla prawidłowego, zdrowego rozwoju, a ich niezaspokojenie w dzieciństwie stanowi przyczynę większości zaburzeń, problemów z samooceną czy trudności w relacjach. Toksyczne i bolesne doświadczenia prowadzą do powstania negatywnych wzorców myślenia, odczuwania i zachowania, które dzieci wnoszą w dorosłe życie, w relacje z partnerami i we własne rodzicielstwo.
Nowe, rozszerzone wydanie poradnika zawiera wiele praktycznych wskazówek, ćwiczeń i podpowiedzi, jak zaspokajać podstawowe potrzeby emocjonalne dziecka i jednocześnie uniknąć przekazania mu własnych dysfunkcyjnych wzorców. Oprócz negatywnych schematów autorzy przedstawiają także najnowsze wnioski z badań na temat kształtowania się schematów pozytywnych, które wspierają proces wychowawczy.
To książka dla ciebie, jeśli chcesz::
Bycie rodzicem nie jest łatwe. Zwłaszcza że mogą nam w tym przeszkadzać doświadczenia z własnego dzieciństwa. Autorzy, opierając się na teorii schematów, a także na swojej wieloletniej praktyce w roli rodziców i terapeutów, w przyjazny sposób pokazują, jak nie przenieść niekorzystnych doświadczeń z własnymi rodzicami na relacje z dziećmi. Jak świadomie wpływać na to, by kolejne pokolenie miało dobrą samoocenę, lubiło siebie i innych, wchodziło w zdrowe związki i potrafiło w bezpieczny sposób cieszyć się życiem.
dr n. med. Artur Kołakowski
specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor
To wyjątkowy przewodnik po świecie emocjonalnych potrzeb dzieci w każdym wieku. Daje rodzicom wskazówki, jak zbudować bliską więź z dzieckiem i uniknąć subtelnych, często nieintencjonalnych zaniedbań w relacji. Odpowiadanie na emocjonalne potrzeby dziecka nie jest łatwe i intuicyjne, lecz wymaga wiedzy, treningu oraz przyjrzenia się własnym schematom i doświadczeniom z rodzinnego domu. Czekałyśmy na książkę, która w przyjazny sposób, z dużą dozą empatii i bez pouczania pokazywałaby, jak stać się „wystarczająco dobrym rodzicem”. Ten poradnik to ogromna pomoc dla każdego rodzica!
Joanna Giereło i Izabela Gołębiewska
psychoterapeutki poznawczo-behawioralne
W świecie przeładowanym informacjami ta książka uczy rodziców, jak zaspokajać podstawowe potrzeby emocjonalne dzieci, a zarazem uniknąć przekazania im własnych dysfunkcyjnych wzorców zachowania. Terapia schematów skutecznie pomaga dorosłym, ale ja od dawna czekałem, aż ktoś opracuje metody zapobiegania rozwojowi negatywnych schematów u dzieci. I oto właśnie się udało!
dr Jeffrey Young
twórca terapii schematów, autor bestsellera Program zmiany sposobu życia
Data sheet
Reference: 19383
Author: Artur Gębka
Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić
Reference: 19309
Author: Steven C. Hayes
Transkrypcje sesji z komentarzami do nauki terapii akceptacji i zaangażowania
Reference: 19346
Author: Mirosława Wojciechowska-Szepczyńska
Praktyczne porady dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera
Reference: 19395
Author: Stephanie M. Foster
z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego w rozwijaniu umiejętności samoregulacji i nauce uważności
Reference: 11334
Author: Jeffrey Young
Uwalnianie się z pułapek psychologicznych