• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
  • Nowy
Potrzeby emocjonalne dziecka

Potrzeby emocjonalne dziecka

Jak uniknąć rodzicielskich błędów, aby wychować emocjonalnie zdrowe, szczęśliwe dziecko

9788382581317
69,90 zł
59,90 zł Zniżka 10,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 59,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Nowe, rozszerzone i uaktualnione wydanie.

Zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych dziecka nie jest tylko zaleceniem dla rodziców ani sugestią co do zmiany postępowania – jeśli chce się wychować zdrowe i szczęśliwe dziecko, to absolutna konieczność.

Większość rodziców robi wszystko, by okazać dzieciom miłość, troskę i zrozumienie. Oczywiście nie ma idealnych ojców ani idealnych matek – wszyscy opiekunowie popełniają błędy, powielają wzorce z własnego dzieciństwa i mimo dobrych chęci czasem postępują niewłaściwie. Dzieci nie potrzebują jednak rodziców perfekcyjnych – potrzebują rodziców, którzy je szanują, słuchają ich oraz próbują je zrozumieć.

Jak uniknąć rodzicielskich błędów i zadbać o prawidłowy rozwój emocjonalny dziecka? Właśnie tego dowiesz się z tej książki. Karen i John Louisowie napisali ją po tym, jak prowadzone przez nich warsztaty „Good enough parenting” odniosły ogromny sukces. Swoją filozofię mądrego wychowania opierają na przekonaniu, że najważniejsze jest zaspokajanie podstawowych potrzeb emocjonalnych dziecka, do których należą:: bezpieczne przywiązanie i akceptacja, zdrowa autonomia i kompetencja, realistyczne granice, realistyczne wymagania i wzajemność oraz wspólnota i wartości nadrzędne.

Autorzy wyjaśniają, że troszczenie się o te potrzeby jest kluczowe dla prawidłowego, zdrowego rozwoju, a ich niezaspokojenie w dzieciństwie stanowi przyczynę większości zaburzeń, problemów z samooceną czy trudności w relacjach. Toksyczne i bolesne doświadczenia prowadzą do powstania negatywnych wzorców myślenia, odczuwania i zachowania, które dzieci wnoszą w dorosłe życie, w relacje z partnerami i we własne rodzicielstwo.

Nowe, rozszerzone wydanie poradnika zawiera wiele praktycznych wskazówek, ćwiczeń i podpowiedzi, jak zaspokajać podstawowe potrzeby emocjonalne dziecka i jednocześnie uniknąć przekazania mu własnych dysfunkcyjnych wzorców. Oprócz negatywnych schematów autorzy przedstawiają także najnowsze wnioski z badań na temat kształtowania się schematów pozytywnych, które wspierają proces wychowawczy.

To książka dla ciebie, jeśli chcesz::

  • poznać podstawowe potrzeby emocjonalne swojego dziecka;
  • nauczyć się, jak zaspokajać te potrzeby w zrównoważony sposób;
  • zbudować bliską więź z dzieckiem;
  • konstruktywnie radzić sobie z codziennymi trudnościami;
  • uniknąć zaszczepienia dziecku dysfunkcyjnych postaw i zachowań;
  • wychować samodzielne i emocjonalnie zdrowe dziecko.


Poradnik oparty na terapii schematów.

Bycie rodzicem nie jest łatwe. Zwłaszcza że mogą nam w tym przeszkadzać doświadczenia z własnego dzieciństwa. Autorzy, opierając się na teorii schematów, a także na swojej wieloletniej praktyce w roli rodziców i terapeutów, w przyjazny sposób pokazują, jak nie przenieść niekorzystnych doświadczeń z własnymi rodzicami na relacje z dziećmi. Jak świadomie wpływać na to, by kolejne pokolenie miało dobrą samoocenę, lubiło siebie i innych, wchodziło w zdrowe związki i potrafiło w bezpieczny sposób cieszyć się życiem.

dr n. med. Artur Kołakowski
specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, superwizor

 

To wyjątkowy przewodnik po świecie emocjonalnych potrzeb dzieci w każdym wieku. Daje rodzicom wskazówki, jak zbudować bliską więź z dzieckiem i uniknąć subtelnych, często nieintencjonalnych zaniedbań w relacji. Odpowiadanie na emocjonalne potrzeby dziecka nie jest łatwe i intuicyjne, lecz wymaga wiedzy, treningu oraz przyjrzenia się własnym schematom i doświadczeniom z rodzinnego domu. Czekałyśmy na książkę, która w przyjazny sposób, z dużą dozą empatii i bez pouczania pokazywałaby, jak stać się „wystarczająco dobrym rodzicem”. Ten poradnik to ogromna pomoc dla każdego rodzica!

Joanna Giereło i Izabela Gołębiewska
psychoterapeutki poznawczo-behawioralneW świecie przeładowanym informacjami ta książka uczy rodziców, jak zaspokajać podstawowe potrzeby emocjonalne dzieci, a zarazem uniknąć przekazania im własnych dysfunkcyjnych wzorców zachowania. Terapia schematów skutecznie pomaga dorosłym, ale ja od dawna czekałem, aż ktoś opracuje metody zapobiegania rozwojowi negatywnych schematów u dzieci. I oto właśnie się udało!

dr Jeffrey Young
twórca terapii schematów, autor bestsellera Program zmiany sposobu życia

Szczegóły produktu
GWP
19314
9788382581317
978-83-8258-131-7

Opis

Miejsce wydania
Gdańsk
Rok wydania
2024
Numer wydania
2
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
320
Wymiary (mm)
155 x 235
Waga (g)
496
Komentarze (0)