• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Integracja sensoryczna. Jak pomóc dziecku

Integracja sensoryczna. Jak pomóc dziecku

z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego w rozwijaniu umiejętności samoregulacji i nauce uważności

9788367665193
64,90 zł
56,90 zł Zniżka 8,00 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 56,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

60 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3–12 lat

Dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (czyli zaburzeniami integracji sensorycznej) mogą gorzej radzić sobie w interakcjach z nauczycielami, rówieśnikami, a nawet rodzicami.

Przetwarzanie sensoryczne to normalny proces, który występuje u każdego człowieka. Wszystkim nam zdarzają się lepsze i gorsze dni, ale dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej czasami odbierają bodźce zmysłowe tak intensywnie, że utrudnia im to codzienne funkcjonowanie. W ich oczach drobne trudności mogą urastać do rangi poważnych problemów. Dzieci te mają kłopot z samoregulacją, którą na szczęście można usprawnić!

Właśnie w tym pomaga książka dr Stephanie M. Foster, terapeutki zajęciowej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Składa się ona z dwóch części.

Z części pierwszej dowiesz się, czym jest przetwarzanie sensoryczne i jak zachowują się dzieci, u których jest ono zaburzone. Autorka przybliża tu także pojęcie samoregulacji i wyjaśnia, na czym polega praktyka uważności.

W części drugiej znajdziesz 60 przyjemnych i ciekawych ćwiczeń do pracy z dzieckiem z zaburzoną integracją sensoryczną. Zaspokoją one potrzeby sensoryczne twojego dziecka, a także pomogą mu poprawić samoregulację i nauczyć się uważności. W rezultacie ono::

  • zacznie odczuwać radość i spokój;
  • pogłębi współczucie;
  • rozwinie wyobraźnię i kreatywność;
  • poprawi umiejętność koncentracji;
  • • zwiększy pewność siebie.

Zaburzenia przetwarzania sensorycznego powodują, że dziecko w specyficzny sposób odbiera i interpretuje bodźce zmysłowe. W związku z tym sytuacje, które napotyka, mogą wyzwalać u niego gwałtowne emocje i zachowania bądź skłaniać je do wycofania, co obciąża niedojrzały układ nerwowy i zakłóca codzienne funkcjonowanie. Dzięki ćwiczeniom zawartym w tej książce dzieci i towarzyszący im dorośli mogą się dowiedzieć, jak wykorzystać uważność oraz wiedzę o samoregulacji w celu poznania swoich potrzeb sensorycznych, wyciszania się i utrzymywania optymalnego poziomu pobudzenia. Ćwiczenia te są kreatywne, praktyczne i angażujące, co jest niewątpliwym atutem poradnika.

 

Monika Kalinowska
psycholog, autorka bloga  „Monika Kalinowska psycholog”


Samoregulacja uważana jest za podstawę prawidłowego funkcjonowania właściwie w każdej sferze. Jednocześnie jest to umiejętność, której małe dziecko nie posiada i w której nabywaniu musi towarzyszyć mu dorosły. Przedstawione w książce ćwiczenia, mające na celu rozwijanie umiejętności samoregulacji między innymi poprzez naukę uważności, są bliskie mojemu podejściu do pracy z dziećmi – wspomaganiu rozwoju przez zabawę, podczas codziennych zajęć, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Ich atutem jest też dostosowanie do potrzeb dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, którym nieprawidłowa interpretacja bodźców płynących z otoczenia utrudnia trafne reagowanie.

dr Monika Deja
psycholog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, autorka bloga „Psychologia w przedszkolu”

vi 7 viii
Szczegóły produktu
GWP
19395
9788367665193
978-83-67665-19-3

Opis

Miejsce wydania
Gdańsk
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
136
Wymiary (mm)
190 x 245
Waga (g)
350
Komentarze (0)