- Reduced price
Reference: 19383
Na tropie podejrzanych zachowań
Author: Artur Gębka
Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić
Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details
Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details
If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details
60 ćwiczeń dla dzieci w wieku 3–12 lat
Dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego (czyli zaburzeniami integracji sensorycznej) mogą gorzej radzić sobie w interakcjach z nauczycielami, rówieśnikami, a nawet rodzicami.
Przetwarzanie sensoryczne to normalny proces, który występuje u każdego człowieka. Wszystkim nam zdarzają się lepsze i gorsze dni, ale dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej czasami odbierają bodźce zmysłowe tak intensywnie, że utrudnia im to codzienne funkcjonowanie. W ich oczach drobne trudności mogą urastać do rangi poważnych problemów. Dzieci te mają kłopot z samoregulacją, którą na szczęście można usprawnić!
Właśnie w tym pomaga książka dr Stephanie M. Foster, terapeutki zajęciowej z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Składa się ona z dwóch części.
Z części pierwszej dowiesz się, czym jest przetwarzanie sensoryczne i jak zachowują się dzieci, u których jest ono zaburzone. Autorka przybliża tu także pojęcie samoregulacji i wyjaśnia, na czym polega praktyka uważności.
W części drugiej znajdziesz 60 przyjemnych i ciekawych ćwiczeń do pracy z dzieckiem z zaburzoną integracją sensoryczną. Zaspokoją one potrzeby sensoryczne twojego dziecka, a także pomogą mu poprawić samoregulację i nauczyć się uważności. W rezultacie ono::
Zaburzenia przetwarzania sensorycznego powodują, że dziecko w specyficzny sposób odbiera i interpretuje bodźce zmysłowe. W związku z tym sytuacje, które napotyka, mogą wyzwalać u niego gwałtowne emocje i zachowania bądź skłaniać je do wycofania, co obciąża niedojrzały układ nerwowy i zakłóca codzienne funkcjonowanie. Dzięki ćwiczeniom zawartym w tej książce dzieci i towarzyszący im dorośli mogą się dowiedzieć, jak wykorzystać uważność oraz wiedzę o samoregulacji w celu poznania swoich potrzeb sensorycznych, wyciszania się i utrzymywania optymalnego poziomu pobudzenia. Ćwiczenia te są kreatywne, praktyczne i angażujące, co jest niewątpliwym atutem poradnika.
Monika Kalinowska
psycholog, autorka bloga „Monika Kalinowska psycholog”
Samoregulacja uważana jest za podstawę prawidłowego funkcjonowania właściwie w każdej sferze. Jednocześnie jest to umiejętność, której małe dziecko nie posiada i w której nabywaniu musi towarzyszyć mu dorosły. Przedstawione w książce ćwiczenia, mające na celu rozwijanie umiejętności samoregulacji między innymi poprzez naukę uważności, są bliskie mojemu podejściu do pracy z dziećmi – wspomaganiu rozwoju przez zabawę, podczas codziennych zajęć, z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Ich atutem jest też dostosowanie do potrzeb dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, którym nieprawidłowa interpretacja bodźców płynących z otoczenia utrudnia trafne reagowanie.
dr Monika Deja
psycholog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju, autorka bloga „Psychologia w przedszkolu”
Data sheet
Reference: 19383
Author: Artur Gębka
Ponad 90 ćwiczeń, które pomogą dziecku rozpoznać trudne zachowania u siebie i u innych oraz sobie z nimi radzić
Reference: 19420
Author: Ewa Grudziewska
Programy zajęć
Reference: 19427
Author: Joanna Stalka-Jarska
Poradnik dla rodziców i opiekunów
Reference: 19576
Author: Andres Hansen
Jak dzięki aktywności fizycznej zachować sprawność umysłu i cieszyć się życiem
Reference: 19303
Author: Anna Radwańska