• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
MYŚLI SAMOBÓJCZE. Jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens.

MYŚLI SAMOBÓJCZE. Jak pokonać ból emocjonalny, odzyskać siłę i przywrócić życiu sens.

Techniki CBT

9788382581225
69.90 zł
61.90 zł Save 8.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 61.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Cieszę się, że szukasz pomocy w radzeniu sobie z myślami samobójczymi. Doceń, proszę, swoją siłę, o której świadczy sięgnięcie po ten poradnik. Spróbowanie czegoś nowego, gdy ma się poczucie tkwienia w potrzasku, wymaga nie lada odwagi. Podziwiam twoją gotowość do zrobienia tego i mam nadzieję, że czujesz dumę z faktu, iż dbasz o swoje zdrowie psychiczne. Twoje życie jest cenne, nawet jeśli w tej chwili wydaje ci się inaczej.
Autorka

Dlaczego nachodzą cię myśli samobójcze? Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, ale tym, co łączy doświadczenie osób w sytuacji podobnej do twojej, jest ogromny, trudny do zniesienia ból. Myśli samobójcze nie są oznaką słabości, nie świadczą o tym, że jesteś kimś gorszym czy wybrakowanym, ani nie są czymś, czego należy się wstydzić. To sygnał, że cierpisz i potrzebujesz sposobu na uwolnienie się od bólu. Ta książka podpowie ci, co zrobić, by zmniejszyć ból oraz zapanować nad niebezpiecznymi impulsami i myślami samobójczymi w niedestrukcyjny, czyli zdrowy sposób.

Poradnik przeprowadzi cię przez ważny proces. Będzie twoim przewodnikiem, pomagając ci znaleźć ulgę i rozwiązanie, gdy myśli samobójcze przejmą nad tobą kontrolę. Pomoże ci przejść kolejne etapy procesu zdrowienia, a także będzie źródłem wsparcia w mierzeniu się z trudnościami oraz w budowaniu takiego życia, jakiego pragniesz – życia, w którym jest więcej nadziei, radości i sensu.
Książka opiera się na trzystopniowej teorii samobójstwa i technikach poznawczo-behawioralnych, które pomagają skutecznie radzić sobie z myślami samobójczymi. Znajdziesz w niej wiele praktycznych narzędzi i sprawdzonych strategii, aby przetrwać kryzys i odnaleźć nadzieję.

Dzięki pracy z tym poradnikiem::
 • przekonasz się, że nie jesteś sama/sam;
 • przyjrzysz się swoim przekonaniom i myślom samobójczym;
 • przeanalizujesz i zrozumiesz źródła dręczących cię myśli;
 • stworzysz plan radzenia sobie z impulsami samobójczymi na wypadek kryzysu;
 • poznasz techniki łagodzenia bólu emocjonalnego oparte na samowspółczuciu i akceptacji;
 • nauczysz się rozwiązywać problemy na bieżąco i unikać ich kumulacji;
 • • wzmocnisz poczucie nadziei i sensu życia za pomocą sprawdzonych strategii;
 • • poprawisz znaczące relacje z ludźmi.

W cierpieniu człowiek często jest sam. Nawracające myśli samobójcze wiążą się z przytłaczającym bólem psychicznym, który utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dzięki tej książce czytelnik, otoczony empatią i zrozumieniem, może powoli uporać się z ciemnością, jaka go otoczyła. W tym procesie towarzyszy mu profesjonalny i doświadczony opiekun, który doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo indywidualny jest przebieg każdego kryzysu. Ta książka to lektura podstawowa nie tylko dla osób mierzących się z myślami samobójczymi, ale także dla tych, które chcą im pomóc.

Halszka Witkowska
suicydolog, Uniwersytet Warszawski


Myśli samobójcze są bez wątpienia niezwykle trudnym doświadczeniem, z którym jednak mierzy się, na różnym etapie swojego życia, wielu ludzi. Książka Kathryn Hope Gordon stanowi źródło wiedzy pomocnej zarówno dla osób z myślami samobójczymi i ich rodzin, jak i dla pracujących z tymi osobami psychoterapeutów. Poradnik zawiera kompleksowy przegląd technik poznawczo-behawioralnych, które stanowią wsparcie procesu psychoterapii, a także pozwalają lepiej zrozumieć trudności przeżywane przez siebie lub przez bliską osobę.

Grzegorz Marek
psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, sekretarz zarządu Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej

Wielu z nas nie wie, jak zareagować, gdy ktoś mówi, że ma myśli samobójcze. Zdarza nam się wygłosić krzywdzący komentarz czy rzucić:: „Nie wygłupiaj się”. Ta książka pozwala zrozumieć trudne doświadczenie, jakim jest myślenie o samobójstwie, a zarazem wspomaga pracę z kryzysem i dysregulacją emocjonalną. Pamiętaj jednak, że w przypadku zagrożenia życia i zdrowia bezwzględnie należy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Joanna Gutral
psycholożka, psychoterapeutka, psychoedukatorka i podcasterka Gutral Gada

Product Details
GWP
19096
9788382581225
978-83-8258-122-5

Data sheet

Published in
Gdańsk
Publication date
2023
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
232
Dimensions (mm)
190 x 245
You might also like
Comments (0)