• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
  • New
ACT skoncentrowana na traumie

ACT skoncentrowana na traumie

Praca z umysłem, ciałem i emocjami z wykorzystaniem terapii akceptacji i zaangażowania

9788382581287
139.90 zł
119.90 zł Save 20.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 119.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Dogłębne, integracyjne podejście pomagające uleczyć traumę

Terapia akceptacji i zaangażowania skoncentrowana na traumie to elastyczny, kompleksowy model leczenia wielu problemów związanych z traumą, w tym zaburzenia stresowego pourazowego, zaburzeń lękowych i osobowości, depresji, uzależnień, krzywdy moralnej, przewlekłego bólu, wstydu, tendencji samobójczych, samookaleczania, bezsenności, żałoby powikłanej, problemów seksualnych czy agresji.

Niniejsza książka, autorstwa cieszącego się uznaniem na całym świecie terapeuty i trenera ACT, jest skierowana do praktyków o różnym poziomie doświadczeniu. Zawiera omówienie nowatorskich strategii, które pozwalają uzdrowić przeszłość, żyć w teraźniejszości i budować przyszłość. Prezentowane techniki pracy z treściami poznawczymi, emocjami, wspomnieniami i ciałem zostały bogato zilustrowane przykładami z praktyki klinicznej, fragmentami rozmów z klientami, ćwiczeniami i metaforami. Autor podaje także wskazówki dotyczące wykorzystania zasobów innych modeli terapeutycznych, na przykład terapii EMDR czy przedłużonej ekspozycji.

Dzięki przedstawionemu w książce podejściu – opartemu na współczuciu i ekspozycji – specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego będą mogli pomóc klientom::
• nawiązać kontakt z własnym ciałem i dostroić się do niego, by odzyskać poczucie ugruntowania;
• poradzić sobie tak z nadmiernym, jak z niedostatecznym pobudzeniem;
• uwolnić się od stanów dysocjacyjnych;
• przejść od nienawiści do siebie do samowspółczucia;
• wyzwolić się spod wpływu bolesnych myśli i emocji;
• rozwinąć zintegrowane poczucie Ja;
• przepracować traumatyczne wspomnienia;
• rozpoznać własne wartości i żyć zgodnie z nimi;
• doświadczyć potraumatycznego wzrostu.

ACT skoncentrowana na traumie to przeznaczony dla profesjonalistów podręcznik pełen przydatnych ćwiczeń, praktycznych wskazówek, użytecznych przykładów i zapadających w pamięć metafor, w którym autor krok po kroku przeprowadza czytelnika przez proces pracy z osobami z historią traumy. Russ Harris, słynący z tego, że potrafi przekazać trudne treści w sposób niezwykle przystępny, podpowiada również, jak poradzić sobie z trudnościami, które mogą pojawić się po drodze. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia zarówno tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o zastosowaniach ACT, jak i tym, którzy szukają nowego podejścia umożliwiającego efektywną pracę z osobami z doświadczeniem traumy.

dr Joanna Dudek
psycholożka, psychoterapeutka, adiunkt na Uniwersytecie SWPSKsiążka Russa Harrisa jest niczym otwarte okno, przez które możemy zajrzeć do jego gabinetu terapeutycznego i obserwować, jak pracuje z klientami. Każda (sic!) strona zawiera praktyczne wskazówki dotyczące terapii – autor dzieli się nimi w sposób niezwykle hojny i szczery. Zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych psychoterapeutów lektura będzie cenną lekcją pracy z całym spektrum problemów, jakich doświadczają osoby z traumą, opartej na cudownie uniwersalnym i użytecznym modelu terapii, jakim bez wątpienia jest ACT.

dr hab. Tomasz Hanć, prof. UAM
biolog, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
To książka przełomowa, jeśli chodzi o wyjaśnienie, w jaki sposób terapia akceptacji i zaangażowania może wspierać powrót do zdrowia po doświadczeniu traumy. Russ Harris dzieli się spostrzeżeniami, proponuje ćwiczenia i przytacza fragmenty sesji terapeutycznych, by udzielić terapeutom jasnych wskazówek co do skutecznej pracy z wieloma problemami związanymi z traumą. Od nadmiernej czujności, powtórnego przeżywania traumatycznego zdarzenia, przez unikanie, zamieranie i reakcje dysocjacyjne po reakcje wstydu i poczucia winy – ten kompleksowy podręcznik podpowiada wiele nowatorskich, a zarazem pełnych wrażliwości i opartych na szacunku sposobów pracy z klientami. Napisany z ciepłem i współczuciem, stanowi niezastąpiony przewodnik po wykorzystaniu ACT do pomagania ludziom, którzy doświadczyli traumy.

dr Eric Morris
starszy wykładowca i dyrektor kliniki psychologii na La Trobe University, współautor książki Acceptance and commitment therapy for psychosis recovery

Product Details
GWP
19185
9788382581287
978-83-8258-128-7

Data sheet

Published in
Gdańsk
Publication date
2023
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
464
Dimensions (mm)
165 x 235
Comments (0)
No customer reviews for the moment.