• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
ACT skoncentrowana na traumie

ACT skoncentrowana na traumie

Praca z umysłem, ciałem i emocjami z wykorzystaniem terapii akceptacji i zaangażowania

9788382581287
139,90 zł
119,90 zł Zniżka 20,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 119,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Dogłębne, integracyjne podejście pomagające uleczyć traumę

Terapia akceptacji i zaangażowania skoncentrowana na traumie to elastyczny, kompleksowy model leczenia wielu problemów związanych z traumą, w tym zaburzenia stresowego pourazowego, zaburzeń lękowych i osobowości, depresji, uzależnień, krzywdy moralnej, przewlekłego bólu, wstydu, tendencji samobójczych, samookaleczania, bezsenności, żałoby powikłanej, problemów seksualnych czy agresji.

Niniejsza książka, autorstwa cieszącego się uznaniem na całym świecie terapeuty i trenera ACT, jest skierowana do praktyków o różnym poziomie doświadczeniu. Zawiera omówienie nowatorskich strategii, które pozwalają uzdrowić przeszłość, żyć w teraźniejszości i budować przyszłość. Prezentowane techniki pracy z treściami poznawczymi, emocjami, wspomnieniami i ciałem zostały bogato zilustrowane przykładami z praktyki klinicznej, fragmentami rozmów z klientami, ćwiczeniami i metaforami. Autor podaje także wskazówki dotyczące wykorzystania zasobów innych modeli terapeutycznych, na przykład terapii EMDR czy przedłużonej ekspozycji.

Dzięki przedstawionemu w książce podejściu – opartemu na współczuciu i ekspozycji – specjaliści w dziedzinie zdrowia psychicznego będą mogli pomóc klientom::
• nawiązać kontakt z własnym ciałem i dostroić się do niego, by odzyskać poczucie ugruntowania;
• poradzić sobie tak z nadmiernym, jak z niedostatecznym pobudzeniem;
• uwolnić się od stanów dysocjacyjnych;
• przejść od nienawiści do siebie do samowspółczucia;
• wyzwolić się spod wpływu bolesnych myśli i emocji;
• rozwinąć zintegrowane poczucie Ja;
• przepracować traumatyczne wspomnienia;
• rozpoznać własne wartości i żyć zgodnie z nimi;
• doświadczyć potraumatycznego wzrostu.

ACT skoncentrowana na traumie to przeznaczony dla profesjonalistów podręcznik pełen przydatnych ćwiczeń, praktycznych wskazówek, użytecznych przykładów i zapadających w pamięć metafor, w którym autor krok po kroku przeprowadza czytelnika przez proces pracy z osobami z historią traumy. Russ Harris, słynący z tego, że potrafi przekazać trudne treści w sposób niezwykle przystępny, podpowiada również, jak poradzić sobie z trudnościami, które mogą pojawić się po drodze. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia zarówno tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o zastosowaniach ACT, jak i tym, którzy szukają nowego podejścia umożliwiającego efektywną pracę z osobami z doświadczeniem traumy.

dr Joanna Dudek
psycholożka, psychoterapeutka, adiunkt na Uniwersytecie SWPSKsiążka Russa Harrisa jest niczym otwarte okno, przez które możemy zajrzeć do jego gabinetu terapeutycznego i obserwować, jak pracuje z klientami. Każda (sic!) strona zawiera praktyczne wskazówki dotyczące terapii – autor dzieli się nimi w sposób niezwykle hojny i szczery. Zarówno dla początkujących, jak i dla doświadczonych psychoterapeutów lektura będzie cenną lekcją pracy z całym spektrum problemów, jakich doświadczają osoby z traumą, opartej na cudownie uniwersalnym i użytecznym modelu terapii, jakim bez wątpienia jest ACT.

dr hab. Tomasz Hanć, prof. UAM
biolog, psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny
To książka przełomowa, jeśli chodzi o wyjaśnienie, w jaki sposób terapia akceptacji i zaangażowania może wspierać powrót do zdrowia po doświadczeniu traumy. Russ Harris dzieli się spostrzeżeniami, proponuje ćwiczenia i przytacza fragmenty sesji terapeutycznych, by udzielić terapeutom jasnych wskazówek co do skutecznej pracy z wieloma problemami związanymi z traumą. Od nadmiernej czujności, powtórnego przeżywania traumatycznego zdarzenia, przez unikanie, zamieranie i reakcje dysocjacyjne po reakcje wstydu i poczucia winy – ten kompleksowy podręcznik podpowiada wiele nowatorskich, a zarazem pełnych wrażliwości i opartych na szacunku sposobów pracy z klientami. Napisany z ciepłem i współczuciem, stanowi niezastąpiony przewodnik po wykorzystaniu ACT do pomagania ludziom, którzy doświadczyli traumy.

dr Eric Morris
starszy wykładowca i dyrektor kliniki psychologii na La Trobe University, współautor książki Acceptance and commitment therapy for psychosis recovery

Szczegóły produktu
GWP
19185
9788382581287
978-83-8258-128-7

Opis

Miejsce wydania
Gdańsk
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
464
Wymiary (mm)
165 x 235
Zobacz także
Komentarze (0)