• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Atlas chirurgii plastycznej

Atlas chirurgii plastycznej

8390870177
98,00 zł
89,90 zł Zniżka 8,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 89,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Atlas chirurgii plastycznej w znaczący sposób poszerza wiedzę z zakresu zawartego w tytule. Zawiera przegląd nowoczesnych sposobów (schematy i kolorowe zdjęcia) oraz - niejako pro memoriam - metody operacyjne, które obecnie rzadko wykonywane, ale zgodnie z ogromną wiedzą i doświadczeniem Autora, uzupełniające najnowsze osiągnięcia w tym zakresie, możliwe do wykonania w ośrodkach chirurgicznych, w których nie ma specjalisty plastyka. Książka prezentuje również znakomite wyniki leczenia pacjentów operowanych w Polsce oraz poza granicami Polski, poparte licznymi barwnymi zdjęciami.
Publikacja zawiera 33 rozdziały, w których Autor przedstawił najbardziej skomplikowane przypadki medyczne.
Za pomocą schematów pokazał w jaki sposób chirurgia plastyczna radzi sobie z przywracaniem zaburzonych proporcji i przemieszczaniem tkanek w należne im miejsca. Dotyczy to zwłaszcza wad rozwojowych np. leczenie rozszczepów wargi, których naprawa polega na rozpreparowaniu, formowaniu i umiejętnym zespalaniu tkanek. Kształtowanie i modelowanie dotyczy nie tylko tkanek miękkich, ale również kośćca, umożliwiając przywrócenie stanu pierwotnego.
Zdjęcia, nad wyraz szczegółowe, które znajdziecie Państwo w Atlasie chirurgii plastycznej, są szokujące, ale jakże przekonywające w swojej wypowiedzi, ukazując jednocześnie wręcz spektakularne efekty operacji związanych z leczeniem m. in. przerostów tkankowych, mających charakter nowotworowy lub związanych z zaburzeniami rozwojowymi kości, układu limfatycznego itp.
Autor przedstawił wiele przypadków i maksymalne możliwości przywrócenia wyglądu pacjenta do stanu normalnego. Jak pisze sam autor niniejszej publikacji ... nieomal dowolne przemieszczanie, rozciąganie i przenoszenie tkanek graniczące wręcz z science fiction...
Publikacja ma służyć specjalistom ku, jak to określa prof. S. Kowalik, lepszemu zrozumieniu tkanek, aby mogli w pełni wykorzystać ich właściwości dla modelowania i odtwarzania prawidłowych struktur anatomicznych.
Atlas chirurgii plastycznej będzie doskonałym podłożem dla innych specjalistów do rozwijania i pogłębiania nabytych już umiejętności. Ponadto dla lekarzy innych specjalności książka ta będzie dowodem na to, iż nie należy załamywać rąk nawet w najgorszych przypadkach, a jedynie skierować pacjenta do właściwego specjalisty, w tym przypadku chirurga plastyka, który nie tylko zoperuje pacjenta, ale również spowoduje, aby zabieg pozostawił jak najmniej śladów.
Książka skierowana do lekarzy wielu specjalności (chirurdzy ogólni, laryngolodzy, chirurdzy dziecięcy, okuliści, onkolodzy, traumatolodzy, kombustiolodzy, neurochirurdzy, dermatolodzy) będzie miała bezpośredni wpływ na decyzję lekarza odnośnie zastosowania tej formy leczenia.
Nie tylko lekarze będą odbiorcami tego niezwykłego Atlasu, ale także potencjalni pacjenci klinik chirurgii plastycznej - ludzie pokrzywdzeni przez los, dla których przykłady zaprezentowane w tej książce dadzą nadzieję na powrót do zdrowia i pomogą w odzyskaniu wiary w możliwość normalnego, bez kompleksów,  funkcjonowania w społeczeństwie.
Szczegóły produktu
Medsport
4058
83-908701-7-7

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2004
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
301
Wymiary (mm)
195 x 275
Waga (g)
1040
 • 1. Rozszczepy wargi i podniebienia
  2. Zniekształcenia porozszczepowe
  3. Chirurgia czaszkowo-twarzowa
  4. Przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych
  5. Dyzostozy czaszkowo-twarzowe
  6. Rzadkie rozszczepy
  7. Urazy czaszkowe
  8. Chirurgia szczękowo-twarzowa
  9. Niedorozwój żuchwy i asymetria twarzy
  10. Niedorozwój czaszkowo-twarzowy
  11. Zarośnięcie stawów skroniowo-żuchwowych
  12. Urazy szczękowo-twarzowe
  13. Wady rozwojowe i ubytki małżowin usznych
  14. Wady rozwojowe i ubytki powiek
  15. Naczyniaki i znamiona barwnikowe
  16. Inne wady rozwojowe i schorzenia
  17. Urazy twarzy
  18. Porażenie nerwu twarzowego
  19. Nowotwory
  20. Chirurgia ręki
  21. Wady rozwojowe ręki
  22. Urazy ręki
  23. Choroba Dupuytrena
  24. Urazy kończyn dolnych
  25. Układ moczowo-płciowy
  26. Oparzenia
  27. Zniekształcenia pooparzeniowe
  28. Odleżyny
  29. Chirurgia kosmetyczna
  30. Odmładzanie twarzy
  31. Operacje nosa
  32. Operacje piersi
  33. Plastyka brzucha, tułowia i ud
Komentarze (1)
Oceń