• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Współczesna farmakoterapia w schorzeniach chirurgicznych jamy ustnej i tkanek okolicznych. Podręcznik dla studentów i lekarzy.

Współczesna farmakoterapia w schorzeniach chirurgicznych jamy ustnej i tkanek okolicznych. Podręcznik dla studentów i lekarzy.

8323320640
Książka na liście podręczników zalecanych dla osób przygotowujących się do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (L-DEK)
39,90 zł
34,90 zł Zniżka 5,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 34,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Podręcznik przeznaczony jest dla studentów i lekarzy stomatologów. Ja rekomendowałbym go również specjalistom w zakresie chirurgii stomatologicznej, periodontologii, stomatologii zachowawczej z endodoncją, a jako podręcznik uzupełniający nawet chirurgom szczękowym, szczególnie tym, którzy specjalizację uzyskali przed kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu laty, ponieważ jest on zgodnie z tytutem rzeczywiście podręcznikiem współczesnym, opartym na aktualnej wiedzy z zakresu farmakologii klinicznej(...). Autorzy omawianej publikacji zawarli w niej niezbędne minimum wiedzy teoretycznej zarówno w zakresie farmakologii, jak i kliniki, nie tracąc praktycznego charakteru tej monografii. Jestem przekonany, że książka odniesie sukces, ponieważ jest bardzo potrzebna i będzie podstawowym podręcznikiem w dydaktyce podyplomowej w zakresie chirurgii stomatologicznej i szczękowej, a także farmakologii klinicznej studentów kierunku lekarsko-dentystycznego. Podręcznik powinien też wejść w skład literatury obowiązkowej do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Nie ma wątpliwości, że przewidywaną popularność podręcznika wkrótce potwierdzą fakty. Do jego zalet zaliczyłbym bardzo trafny dobór omawianych grup leków, obejmujący leki najważniejsze, stosowane niemal każdego dnia w praktyce lekarza stomatologa, a także prosty i praktyczny układ książki oraz dostępny, łatwy tekst, bogaty w kliniczne przykłady(...). Pragnę wyrazić wdzięczność autorom za niezwykle trafną propozycję treści podręcznika, który niewątpliwie odegra istotną rolę w nauczaniu farmakoterapii schorzeń jamy ustnej i tkanek anatomi-cznie przyległych.
Z recenzji prof. dr. hab. med. dr. h.c. Janusza Piekarczyka
Według mojej znajomości przedmiotu niniejszy podręcznik to pierwsza udana próba tematycznego ograniczenia się do obszaru schorzeń chirurgicznych jamy ust-nej(...). Zawartość podręcznika została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach i obejmuje pełny kurs farmakologii schorzeń chirurgicznych jamy ustnej, począwszy od leków przeciwbakteryjnych, poprzez znieczulenie miejscowe i ogólne, terapię bólu, krwawień, stanów nagłych, aż do premedykacji. Na szczególne uznanie zasługuje wprowadzenie rozdziału farmakoterapii w okresie ciąży i laktacji, jak i całego rozdziału poświęconego błędom wfarmakoterapii schorzeń stomatologicznych(...). Bardzo wysoko oceniam przedstawioną pozycję pod względem zawartości merytorycznej. Kwalifikacje autorów gwarantują wysoką jakość publikacji. W mojej opinii istnieje zapotrzebowanie na podręczniki, w których wiedza farmakologiczna jest ściśle wyselekcjonowana dla obszarów wąskiej praktycznej użyteczności.
Z recenzji prof. dr. hab. med. Ryszarda Korbuta
Szczegóły produktu
4897
9788323320647
83-233-2064-0

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2006
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
316
Wymiary (mm)
170 x 240
Waga (g)
550
 • SKRÓCONY SPIS TREŚCI
  Słowo wstępne
  1. Chemioterapeutyki przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chirurgicznych schorzeniach jamy ustnej i tkanek okolicznych
  2. Środki odkażające w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  3. Leki stosowane do znieczulenia w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  4. Farmakoterapia bólu w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  5. Farmakologiczne wspomaganie hemostazy w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  6. Farmakoterapia w wybranych stanach nagłych w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  7. Farmakoterapia w okresie ciąży i laktacji
  8. Farmakologiczne przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego
  9. Niepożądane działania leków w obrębie jamy ustnej
  10. Najczęstsze błędy popełniane w farmakoterapii schorzeń układu stomatologicznego
  Indeks leków
Komentarze (0)