• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Współczesna farmakoterapia w schorzeniach chirurgicznych jamy ustnej i tkanek okolicznych. Podręcznik dla studentów i lekarzy.

Współczesna farmakoterapia w schorzeniach chirurgicznych jamy ustnej i tkanek okolicznych. Podręcznik dla studentów i lekarzy.

8323320640
Książka na liście podręczników zalecanych dla osób przygotowujących się do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (L-DEK)
39.90 zł
34.90 zł Save 5.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 34.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Podręcznik przeznaczony jest dla studentów i lekarzy stomatologów. Ja rekomendowałbym go również specjalistom w zakresie chirurgii stomatologicznej, periodontologii, stomatologii zachowawczej z endodoncją, a jako podręcznik uzupełniający nawet chirurgom szczękowym, szczególnie tym, którzy specjalizację uzyskali przed kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu laty, ponieważ jest on zgodnie z tytutem rzeczywiście podręcznikiem współczesnym, opartym na aktualnej wiedzy z zakresu farmakologii klinicznej(...). Autorzy omawianej publikacji zawarli w niej niezbędne minimum wiedzy teoretycznej zarówno w zakresie farmakologii, jak i kliniki, nie tracąc praktycznego charakteru tej monografii. Jestem przekonany, że książka odniesie sukces, ponieważ jest bardzo potrzebna i będzie podstawowym podręcznikiem w dydaktyce podyplomowej w zakresie chirurgii stomatologicznej i szczękowej, a także farmakologii klinicznej studentów kierunku lekarsko-dentystycznego. Podręcznik powinien też wejść w skład literatury obowiązkowej do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Nie ma wątpliwości, że przewidywaną popularność podręcznika wkrótce potwierdzą fakty. Do jego zalet zaliczyłbym bardzo trafny dobór omawianych grup leków, obejmujący leki najważniejsze, stosowane niemal każdego dnia w praktyce lekarza stomatologa, a także prosty i praktyczny układ książki oraz dostępny, łatwy tekst, bogaty w kliniczne przykłady(...). Pragnę wyrazić wdzięczność autorom za niezwykle trafną propozycję treści podręcznika, który niewątpliwie odegra istotną rolę w nauczaniu farmakoterapii schorzeń jamy ustnej i tkanek anatomi-cznie przyległych.
Z recenzji prof. dr. hab. med. dr. h.c. Janusza Piekarczyka
Według mojej znajomości przedmiotu niniejszy podręcznik to pierwsza udana próba tematycznego ograniczenia się do obszaru schorzeń chirurgicznych jamy ust-nej(...). Zawartość podręcznika została przemyślana w najdrobniejszych szczegółach i obejmuje pełny kurs farmakologii schorzeń chirurgicznych jamy ustnej, począwszy od leków przeciwbakteryjnych, poprzez znieczulenie miejscowe i ogólne, terapię bólu, krwawień, stanów nagłych, aż do premedykacji. Na szczególne uznanie zasługuje wprowadzenie rozdziału farmakoterapii w okresie ciąży i laktacji, jak i całego rozdziału poświęconego błędom wfarmakoterapii schorzeń stomatologicznych(...). Bardzo wysoko oceniam przedstawioną pozycję pod względem zawartości merytorycznej. Kwalifikacje autorów gwarantują wysoką jakość publikacji. W mojej opinii istnieje zapotrzebowanie na podręczniki, w których wiedza farmakologiczna jest ściśle wyselekcjonowana dla obszarów wąskiej praktycznej użyteczności.
Z recenzji prof. dr. hab. med. Ryszarda Korbuta
Product Details
4897
9788323320647
83-233-2064-0

Data sheet

Published in
Kraków
Publication date
2006
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
316
Dimensions (mm)
170 x 240
Weight (g)
550
 • SKRÓCONY SPIS TREŚCI
  Słowo wstępne
  1. Chemioterapeutyki przeciwdrobnoustrojowe stosowane w chirurgicznych schorzeniach jamy ustnej i tkanek okolicznych
  2. Środki odkażające w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  3. Leki stosowane do znieczulenia w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  4. Farmakoterapia bólu w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  5. Farmakologiczne wspomaganie hemostazy w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  6. Farmakoterapia w wybranych stanach nagłych w chirurgii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej
  7. Farmakoterapia w okresie ciąży i laktacji
  8. Farmakologiczne przygotowanie pacjenta do zabiegu chirurgicznego
  9. Niepożądane działania leków w obrębie jamy ustnej
  10. Najczęstsze błędy popełniane w farmakoterapii schorzeń układu stomatologicznego
  Indeks leków
Comments (0)