• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
  • New
Perfekcjonizm kliniczny. Konceptualizacja i leczenie.

Perfekcjonizm kliniczny. Konceptualizacja i leczenie.

9788382581508
109.90 zł
94.90 zł Save 15.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 94.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Perfekcjonizm kliniczny odgrywa istotną rolę w rozwoju oraz w przebiegu wielu zaburzeń i problemów psychicznych – jako czynnik predysponujący do nich i czynnik je podtrzymujący – w tym zaburzeń emocjonalnych, odżywiania i obsesyjno-kompulsyjnych, myśli samobójczych czy prokrastynacji. Ponieważ rzutuje na efekty psychoterapii, jak również na budowanie przymierza terapeutycznego, bardzo ważne jest jego rozpoznanie i wdrożenie odpowiednich strategii w celu zapewnienia skuteczności procesu psychoterapeutycznego.
Niniejsza książka to praktyczny przewodnik dla specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego, który zawiera przegląd różnorodnych teorii ujmujących perfekcjonizm jako zjawisko wielowymiarowe i prezentuje wynikające z tych teorii rozwiązania kliniczne.

Poszczególne rozdziały są poświęcone związkom perfekcjonizmu z zaburzeniami i problemami psychicznymi takimi jak zaburzenia emocjonalne, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenie stresowe pourazowe, zaburzenia odżywiania, zaburzenia należące do spektrum autyzmu, samokrytycyzm, ruminowanie, prokrastynacja, ból przewlekły i wypalenie zawodowe.

Opierając się na wynikach najnowszych badań naukowych i na własnym doświadczeniu klinicznym, autorzy szczegółowo opisują konceptualizację przypadku, planowanie i przebieg terapii oraz zalecane interwencje terapeutyczne. Książka stanowi nieocenione źródło wiedzy dla psychoterapeutów pracujących z osobami, które zmagają się z problemami i zaburzeniami powiązanymi z perfekcjonizmem.

[…] osadzenie perfekcjonizmu w psychopatologii konkretnych zaburzeń oraz sugestie dotyczące jego miejsca w konceptualizacji typowych problemów osób cierpiących na te zaburzenia stanowią o wartości niniejszej książki. Nie jest to poradnik (jakich wiele na rynku), ale kompleksowy podręcznik dla psychoterapeutów napisany przez klinicystów i autorów interwencji terapeutycznych skoncentrowanych na perfekcjonizmie.

 

Agnieszka Popiel
profesor Uniwersytetu SWPS
Centrum Badań Klinicznych i Doskonalenia Psychoterapii USWPS


„Perfekcjonizm kliniczny” pod redakcją prof. Eduarda Keegana to kompendium aktualnej wiedzy o perfekcjonizmie. W ostatnich latach coraz większa liczba badań wskazuje na transdiagnostyczny charakter perfekcjonizmu, który jest rozpoznawany w wielu zaburzeniach i problemach psychicznych jako proces je podtrzymujący i/lub napędzający. Z tego powodu psychoterapeuci poszukują stosownych informacji i sposobów pracy w tym obszarze. Niniejsza książka odpowiada na ich potrzeby. Zawiera rzetelne wiadomości na temat perfekcjonizmu w różnych obszarach problemowych, konkretne metody pracy z nim i wskazówki co do ujęcia go w planie terapii. Jest napisana w przystępny sposób, a podział na rozdziały poświęcone różnym diagnozom pomaga szybko odnaleźć informacje niezbędne do skutecznego planowania oddziaływań psychoterapeutycznych, co sprawia, że jej lektura jest łatwa i przyjemna. To książka przygotowana przez specjalistów dla specjalistów, która w idealny sposób odpowiada na ich potrzeby.

 

Agnieszka Wroczyńska
psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Poradnia CBT

Product Details
GWP
19617
9788382581508
978-83-8258-150-8

Data sheet

Published in
Gdańsk
Publication date
2024
Issue number
1
Cover
hard cover
Pages count
256
Dimensions (mm)
165 x 235
Comments (0)