• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
  • Nowy
Perfekcjonizm kliniczny. Konceptualizacja i leczenie.

Perfekcjonizm kliniczny. Konceptualizacja i leczenie.

9788382581508
109,90 zł
94,90 zł Zniżka 15,00 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 94,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Perfekcjonizm kliniczny odgrywa istotną rolę w rozwoju oraz w przebiegu wielu zaburzeń i problemów psychicznych – jako czynnik predysponujący do nich i czynnik je podtrzymujący – w tym zaburzeń emocjonalnych, odżywiania i obsesyjno-kompulsyjnych, myśli samobójczych czy prokrastynacji. Ponieważ rzutuje na efekty psychoterapii, jak również na budowanie przymierza terapeutycznego, bardzo ważne jest jego rozpoznanie i wdrożenie odpowiednich strategii w celu zapewnienia skuteczności procesu psychoterapeutycznego.
Niniejsza książka to praktyczny przewodnik dla specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego, który zawiera przegląd różnorodnych teorii ujmujących perfekcjonizm jako zjawisko wielowymiarowe i prezentuje wynikające z tych teorii rozwiązania kliniczne.

Poszczególne rozdziały są poświęcone związkom perfekcjonizmu z zaburzeniami i problemami psychicznymi takimi jak zaburzenia emocjonalne, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, zaburzenie stresowe pourazowe, zaburzenia odżywiania, zaburzenia należące do spektrum autyzmu, samokrytycyzm, ruminowanie, prokrastynacja, ból przewlekły i wypalenie zawodowe.

Opierając się na wynikach najnowszych badań naukowych i na własnym doświadczeniu klinicznym, autorzy szczegółowo opisują konceptualizację przypadku, planowanie i przebieg terapii oraz zalecane interwencje terapeutyczne. Książka stanowi nieocenione źródło wiedzy dla psychoterapeutów pracujących z osobami, które zmagają się z problemami i zaburzeniami powiązanymi z perfekcjonizmem.

[…] osadzenie perfekcjonizmu w psychopatologii konkretnych zaburzeń oraz sugestie dotyczące jego miejsca w konceptualizacji typowych problemów osób cierpiących na te zaburzenia stanowią o wartości niniejszej książki. Nie jest to poradnik (jakich wiele na rynku), ale kompleksowy podręcznik dla psychoterapeutów napisany przez klinicystów i autorów interwencji terapeutycznych skoncentrowanych na perfekcjonizmie.

 

Agnieszka Popiel
profesor Uniwersytetu SWPS
Centrum Badań Klinicznych i Doskonalenia Psychoterapii USWPS


„Perfekcjonizm kliniczny” pod redakcją prof. Eduarda Keegana to kompendium aktualnej wiedzy o perfekcjonizmie. W ostatnich latach coraz większa liczba badań wskazuje na transdiagnostyczny charakter perfekcjonizmu, który jest rozpoznawany w wielu zaburzeniach i problemach psychicznych jako proces je podtrzymujący i/lub napędzający. Z tego powodu psychoterapeuci poszukują stosownych informacji i sposobów pracy w tym obszarze. Niniejsza książka odpowiada na ich potrzeby. Zawiera rzetelne wiadomości na temat perfekcjonizmu w różnych obszarach problemowych, konkretne metody pracy z nim i wskazówki co do ujęcia go w planie terapii. Jest napisana w przystępny sposób, a podział na rozdziały poświęcone różnym diagnozom pomaga szybko odnaleźć informacje niezbędne do skutecznego planowania oddziaływań psychoterapeutycznych, co sprawia, że jej lektura jest łatwa i przyjemna. To książka przygotowana przez specjalistów dla specjalistów, która w idealny sposób odpowiada na ich potrzeby.

 

Agnieszka Wroczyńska
psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, superwizorka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, Poradnia CBT

Szczegóły produktu
GWP
19617
9788382581508
978-83-8258-150-8

Opis

Miejsce wydania
Gdańsk
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
256
Wymiary (mm)
165 x 235
Komentarze (0)