• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
  • New
Dietetyka w zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży

Dietetyka w zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży

9788301235123
99.00 zł
86.90 zł Save 12.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 86.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Zaburzenia odżywiania stają się obecnie coraz częstszym problemem. Dotyczą dzieci w każdym wieku, począwszy od niemowlęctwa (niedojadanie, przejadanie), przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (wybiórczość pokarmowa, atypowe zachowania żywieniowe), po nastolatków (jadłowstręt psychiczny, bulimia, nienormatywne zachowania żywieniowe).

Współcześnie istotnymi kompetencjami dietetyka i psychodietetyka stają się:: ocena występowania zaburzeń odżywiania i nieprawidłowych zachowań żywieniowych, różnicowanie ich z innymi jednostkami chorobowymi, a także planowanie adekwatnego leczenia dietetycznego i edukacji żywieniowej skierowanej do młodego pacjenta oraz jego rodziny.

Dietetyka w zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży” to pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym przejrzyście opisująca objawy, kryteria rozpoznania, leczenie, specyficzne trudności związane z żywieniem oraz zalecenia dietetyczne i postępowanie psychodietetyczne w jadłowstręcie psychicznym, bulimii, zaburzeniu z napadami objadania, ARFID, pice, zespole przeżuwania, zaburzeniach odżywiania w niemowlęctwie i wczesnym dzieciństwie, ortoreksji i diabulimii.

Walorami publikacji są:: oparcie na aktualnych danych i dowodach naukowych, unikatowość oraz możliwość zastosowania jako literatura dla studentów dietetyki i kierunków medycznych oraz kompendium wiedzy dla specjalistów:: dietetyków, psychodietetyków, lekarzy pediatrów, psychiatrów i psychologów, także jako pomoc dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów.

Recenzenci::

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień – psychiatra, psychiatra dziecięcy, psychoterapeuta, Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Dr hab. n. med. Piotr Dziechciarz – pediatra, gastroenterolog, gastroenterolog dziecięcy, Klinika Pediatrii, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Product Details
PZWL
19416
9788301235123
978-83-01-23512-3

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2024
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
220
Dimensions (mm)
165 x 235
Comments (0)