• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
  • Nowy
Dietetyka w zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży

Dietetyka w zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży

9788301235123
99,00 zł
86,90 zł Zniżka 12,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 86,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Zaburzenia odżywiania stają się obecnie coraz częstszym problemem. Dotyczą dzieci w każdym wieku, począwszy od niemowlęctwa (niedojadanie, przejadanie), przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (wybiórczość pokarmowa, atypowe zachowania żywieniowe), po nastolatków (jadłowstręt psychiczny, bulimia, nienormatywne zachowania żywieniowe).

Współcześnie istotnymi kompetencjami dietetyka i psychodietetyka stają się:: ocena występowania zaburzeń odżywiania i nieprawidłowych zachowań żywieniowych, różnicowanie ich z innymi jednostkami chorobowymi, a także planowanie adekwatnego leczenia dietetycznego i edukacji żywieniowej skierowanej do młodego pacjenta oraz jego rodziny.

Dietetyka w zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży” to pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym przejrzyście opisująca objawy, kryteria rozpoznania, leczenie, specyficzne trudności związane z żywieniem oraz zalecenia dietetyczne i postępowanie psychodietetyczne w jadłowstręcie psychicznym, bulimii, zaburzeniu z napadami objadania, ARFID, pice, zespole przeżuwania, zaburzeniach odżywiania w niemowlęctwie i wczesnym dzieciństwie, ortoreksji i diabulimii.

Walorami publikacji są:: oparcie na aktualnych danych i dowodach naukowych, unikatowość oraz możliwość zastosowania jako literatura dla studentów dietetyki i kierunków medycznych oraz kompendium wiedzy dla specjalistów:: dietetyków, psychodietetyków, lekarzy pediatrów, psychiatrów i psychologów, także jako pomoc dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów.

Recenzenci::

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień – psychiatra, psychiatra dziecięcy, psychoterapeuta, Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Dr hab. n. med. Piotr Dziechciarz – pediatra, gastroenterolog, gastroenterolog dziecięcy, Klinika Pediatrii, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Szczegóły produktu
PZWL
19416
9788301235123
978-83-01-23512-3

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
220
Wymiary (mm)
165 x 235
Komentarze (0)