• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Słownik urologiczny polsko-niemiecko-angielski

Słownik urologiczny polsko-niemiecko-angielski

Urologisches worterbuch Deutsch-English-Polnish. Urological Dictionary English-German-Polish.

9788392797500
129.00 zł
96.90 zł Save 32.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 96.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Szanowni Państwo,
w ciągu ostatnich dwudziestu lat w dziedzinie urologii dokonał się ogromny postęp. Pojawiły się nowe metody leczenia farmakologicznego i operacyjnego. Rozwinęła się endourologia, uro-onkologia i urologia dziecięca.
Najnowsze publikacje urologiczne dostępne są głównie w językach obcych -przede wszystkim w języku angielskim, a także w języku niemieckim. Pozycje te zawierają wiele specjalistycznych określeń medycznych, których precyzyjny przekład może stanowić dla lekarzy trudność.
Z myślą o lekarzach urologach, a także o studentach medycyny i tłumaczach medycznych powstał pierwszy na rynku Słownik urologiczny.
Słownik składa się z trzech części (polsko-niemiecko-angielskiej, niemiecko-angielsko-polskiej i angielsko-niemiecko-polskiej), z których każda obejmuje około 40 000 terminów.
W słowniku uwzględnione zostały terminy stricte urologiczne, a także terminy z dziedzin pokrewnych (chirurgia, nefrologia, onkologia, ginekologia, embriologia, biochemia), których znajomość jest dla urologa niezbędna. Terminy uporządkowane zostały w porządku alfabetycznym.
W słowniku zamieszczono wyrażenia synonimiczne, a także terminy łacińskie, funkcjonujące obok terminów niemieckich i angielskich. Niektóre terminy angielskie, nie mające odpowiedników polskich lub niemieckich, pozostawiono w oryginalnej wersji językowej.
Hasła słownikowe mają strukturę gniazdową. Podhasła zostały uporządkowane alfabetycznie (wyjątek stanowią klasyfikacje, które zamieszczono w brzmieniu oryginalnym).
Zawarte w słowniku terminy i specjalistyczne grupy wyrazowe pochodzą z polskich, niemieckich i angielskich podręczników medycznych, a także z pozycji książkowych, poświęconych danemu tematowi, z czasopism urologicznych, z leksykonów i słowników medycznych. Dla terminów cechujących się nieprzekładalnością względną zaproponowane zostały odpowiednie ekwiwalenty. Przy terminach tych zamieszczono w nawiasie inicjały autorki.
Mam nadzieję, że słownik ten będzie dużą pomocą dla lekarzy, studentów medycyny i tłumaczy medycznych. Będę wdzięczna za wszelkie krytyczne uwagi, gdyż wierzę, że przyczynią się one do ulepszenia kolejnych wydań słownika.
Autorka
Product Details
DK Media
9231
978-83-927975-0-0

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2008
Issue number
1
Cover
hard cover
Pages count
596
Dimensions (mm)
150 x 215
Weight (g)
870
You might also like
Comments (0)