• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Słownik urologiczny polsko-niemiecko-angielski

Słownik urologiczny polsko-niemiecko-angielski

Urologisches worterbuch Deutsch-English-Polnish. Urological Dictionary English-German-Polish.

9788392797500
129,00 zł
96,90 zł Zniżka 32,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 96,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Szanowni Państwo,
w ciągu ostatnich dwudziestu lat w dziedzinie urologii dokonał się ogromny postęp. Pojawiły się nowe metody leczenia farmakologicznego i operacyjnego. Rozwinęła się endourologia, uro-onkologia i urologia dziecięca.
Najnowsze publikacje urologiczne dostępne są głównie w językach obcych -przede wszystkim w języku angielskim, a także w języku niemieckim. Pozycje te zawierają wiele specjalistycznych określeń medycznych, których precyzyjny przekład może stanowić dla lekarzy trudność.
Z myślą o lekarzach urologach, a także o studentach medycyny i tłumaczach medycznych powstał pierwszy na rynku Słownik urologiczny.
Słownik składa się z trzech części (polsko-niemiecko-angielskiej, niemiecko-angielsko-polskiej i angielsko-niemiecko-polskiej), z których każda obejmuje około 40 000 terminów.
W słowniku uwzględnione zostały terminy stricte urologiczne, a także terminy z dziedzin pokrewnych (chirurgia, nefrologia, onkologia, ginekologia, embriologia, biochemia), których znajomość jest dla urologa niezbędna. Terminy uporządkowane zostały w porządku alfabetycznym.
W słowniku zamieszczono wyrażenia synonimiczne, a także terminy łacińskie, funkcjonujące obok terminów niemieckich i angielskich. Niektóre terminy angielskie, nie mające odpowiedników polskich lub niemieckich, pozostawiono w oryginalnej wersji językowej.
Hasła słownikowe mają strukturę gniazdową. Podhasła zostały uporządkowane alfabetycznie (wyjątek stanowią klasyfikacje, które zamieszczono w brzmieniu oryginalnym).
Zawarte w słowniku terminy i specjalistyczne grupy wyrazowe pochodzą z polskich, niemieckich i angielskich podręczników medycznych, a także z pozycji książkowych, poświęconych danemu tematowi, z czasopism urologicznych, z leksykonów i słowników medycznych. Dla terminów cechujących się nieprzekładalnością względną zaproponowane zostały odpowiednie ekwiwalenty. Przy terminach tych zamieszczono w nawiasie inicjały autorki.
Mam nadzieję, że słownik ten będzie dużą pomocą dla lekarzy, studentów medycyny i tłumaczy medycznych. Będę wdzięczna za wszelkie krytyczne uwagi, gdyż wierzę, że przyczynią się one do ulepszenia kolejnych wydań słownika.
Autorka
Szczegóły produktu
DK Media
9231
978-83-927975-0-0

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2008
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
596
Wymiary (mm)
150 x 215
Waga (g)
870
Zobacz także
Komentarze (0)