• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Słownik ortopedyczny polsko-niemiecko-angielski

Słownik ortopedyczny polsko-niemiecko-angielski

Traumatologia, reumatologia, rehabilitacja

9788392797524
129,00 zł
118,70 zł Zniżka 10,30 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 118,70 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Szanowni Państwo,
Mam przyjemność zaprezentować Państwu kolejną pozycję z serii Słowników medycznych dla lekarzy specjalistów - Słownik Ortopedyczny (Traumatologia, Reumatologia, Rehabilitacja).
Wybór ortopedii jako tematu Słownika jest związany z bardzo szybkim rozwojem tej dziedziny medycyny i z wynikającą z tego koniecznością ciągłego dokształcania się, jak również z ogromnym znaczeniem tej specjalności dla społeczeństwa - choroby narządu ruchu już teraz są jedną z najczęstszych przyczyn bólu i niezdolności do pracy setek milionów ludzi na całym świecie, a w związku ze starzeniem się społeczeństw liczba ta z roku na rok będzie wzrastać.
Początkowo głównym zadaniem ortopedii było kształtowanie poprawnej budowy ciała, jednakże wprowadzanie coraz nowocześniejszych technik diagnostycznych i metod leczenia zachowawczego oraz operacyjnego sprawia, że słownictwo z tego zakresu podlega nieustannemu rozszerzaniu.
Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że opisy nowych metod leczenia, czy wyniki badań klinicznych nowych preparatów publikowane są w większości w piśmiennictwie obcojęzycznym.
Zapoznawanie się z wynikami pracy międzynarodowych towarzystw ortopedycznych i działalność w tych organizacjach wymaga od lekarzy znajomości i umiejętności zastosowania w praktyce specjalistycznych określeń z dziedziny ortopedii, traumatologii, rehabilitacji, czy reumatologii, mającej z ortopedią wiele wspólnych zagadnień.
W celu ułatwienia dostępu do najnowszych źródeł wiedzy, oddaję w Państwa ręce Słownik Ortopedyczny, zawierający terminy specjalistyczne z ortopedii i dziedzin pokrewnych, których znajomość jest dla ortopedów niezbędna.
Słownik składa się z trzech części (polsko-niemiecko-angielskiej, angielsko-niemiecko-polskiej i niemiecko-angielsko-polskiej). W słowniku zamieszczono wyrażenia synonimiczne (odnośniki patrz, siehe, see umożliwiają czytelnikowi szybkie odnalezienie wyrażenia synonimicznego), a także terminy łacińskie, funkcjonujące obok terminów niemieckich i angielskich.
Uporządkowane alfabetycznie hasła słownikowe pochodzą z polskich, niemieckich i angielskich podręczników medycznych, z leksykonów i słowników medycznych, jak również z pozycji książkowych, poświęconych danemu tematowi.
Dla terminów cechujących się nieprzekładalnością względną zaproponowane zostały odpowiednie ekwiwalenty, a przy terminach tych zamieszczono w nawiasie inicjały autorki.
Wyrażam głęboką wdzięczność konsultantowi medycznemu za cenne uwagi i poświęcony czas.
Mam nadzieję, że Słownik będzie dla Państwa cenną pomocą i spotka się z przychylnym przyjęciem. Będę wdzięczna za wszelkie krytyczne uwagi, gdyż wierzę, że przyczynią się one do ulepszenia kolejnych wydań Słownika.
Autorka
Szczegóły produktu
DK Media
9717
9788392797524
978-83-927975-2-4

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2010
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
638
Wymiary (mm)
150 x 215
Waga (g)
880
Zobacz także
Komentarze (0)