• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Teoria i praktyka terapii Gestalt

Teoria i praktyka terapii Gestalt

9788360747230
34.00 zł
28.90 zł Save 5.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 28.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Terapia Gestalt opiera się na procesie eksperymentowania uczestnika z samym sobą, odkrywania własnych możliwości, rozszerzania świadomości własnego doświadczenia, podejmowania wyborów, decyzji i ryzyka dotyczących wzorów zachowania. Zadaniem terapeuty jest proponowanie różnorodnych procedur i sytuacji, które mają być pomocne w efektywnym przebiegu tego procesu. Terapia zmierza do takiego stanu, w którym uczestnik stanie się samowystarczalny i będzie gotowy do samodzielnego kontynuowania pracy nad sobą, nad własnym rozwojem.
Podstawą procesu terapeutycznego jest świadomość i doświadczanie kontaktu z samym sobą i z otoczeniem. Uwaga i aktywność terapeuty jest skoncentrowana na pomaganiu pacjentowi w rozszerzaniu i wzbogacaniu świadomości i zdolności doświadczania swego kontaktu z tym, co dzieje się w nim i wokół niego. Wiele uwagi poświęca się zwiększaniu świadomości różnych postaw i wzorów zachowania oraz myślenia, które utrwaliły się w przeszłości i są nadal kontynuowane, oraz sprawdzaniu, jakie mają znaczenie i funkcje w teraźniejszości. Terapeuta nie kieruje się założeniami i celami, określającymi zachowania czy postawy pacjenta, które powinny zostać ukształtowane w wyniku terapii. Stwarza natomiast okazje do prowadzenia przez pacjenta poszukiwań i eksperymentów, w których on sam sprawdza, co może być dla niego odpowiednie i wartościowe, a co nieodpowiednie i szkodliwe.
Podstawową zasadą jest przekonanie, że nic nie może dobrze zastąpić zdolności do samoregulacji jednostki. Oznacza to, że szczególną uwagę poświęca się rozwijaniu gotowości i umiejętności podejmowania decyzji i dokonywania wyborów przez pacjenta, a w grupie terapeutycznej nikt nie jest zmuszany czy nakłaniany do robienia czegokolwiek. Terapeuta przedstawia tylko propozycje, zaprasza do podejmowania pewnych działań, ale równocześnie czuwa, by pacjent nie czuł się zniewolony naciskiem osoby lub sytuacji i był świadomy możliwości wyboru dotyczącego własnej aktywności.
Product Details
8427
9788360747230
978-83-60747-23-0

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2009
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
99
Dimensions (mm)
145 x 190
Weight (g)
120
 • I. FRITZ PERLS - TWÓRCA TERAPII GESTALT
 • II. ZAŁOŻENIA
 • III. TEORIA TERAPII GESTALT
 • IV. KONCEPCJA ZABURZEŃ
  1. Formy zaburzonej interakcji między jednostką a otoczeniem
  2. Warstwy nerwicy
 • V. OSOBA PACJENTA
 • VI. ZADANIA I PROCES TERAPII GESTALT
 • VII. PROCEDURY TECHNICZNE
  1. Zasady - grupa procedur terapeutycznych
  2. Gry - grupa procedur terapeutycznych
 • VIII. OGRANICZENIA I PROBLEMY
 • IX. ZAKOŃCZENIE
  Bibliografia
Comments (0)