• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Teoria i praktyka terapii Gestalt

Teoria i praktyka terapii Gestalt

9788360747230
34,00 zł
28,90 zł Zniżka 5,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 28,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Terapia Gestalt opiera się na procesie eksperymentowania uczestnika z samym sobą, odkrywania własnych możliwości, rozszerzania świadomości własnego doświadczenia, podejmowania wyborów, decyzji i ryzyka dotyczących wzorów zachowania. Zadaniem terapeuty jest proponowanie różnorodnych procedur i sytuacji, które mają być pomocne w efektywnym przebiegu tego procesu. Terapia zmierza do takiego stanu, w którym uczestnik stanie się samowystarczalny i będzie gotowy do samodzielnego kontynuowania pracy nad sobą, nad własnym rozwojem.
Podstawą procesu terapeutycznego jest świadomość i doświadczanie kontaktu z samym sobą i z otoczeniem. Uwaga i aktywność terapeuty jest skoncentrowana na pomaganiu pacjentowi w rozszerzaniu i wzbogacaniu świadomości i zdolności doświadczania swego kontaktu z tym, co dzieje się w nim i wokół niego. Wiele uwagi poświęca się zwiększaniu świadomości różnych postaw i wzorów zachowania oraz myślenia, które utrwaliły się w przeszłości i są nadal kontynuowane, oraz sprawdzaniu, jakie mają znaczenie i funkcje w teraźniejszości. Terapeuta nie kieruje się założeniami i celami, określającymi zachowania czy postawy pacjenta, które powinny zostać ukształtowane w wyniku terapii. Stwarza natomiast okazje do prowadzenia przez pacjenta poszukiwań i eksperymentów, w których on sam sprawdza, co może być dla niego odpowiednie i wartościowe, a co nieodpowiednie i szkodliwe.
Podstawową zasadą jest przekonanie, że nic nie może dobrze zastąpić zdolności do samoregulacji jednostki. Oznacza to, że szczególną uwagę poświęca się rozwijaniu gotowości i umiejętności podejmowania decyzji i dokonywania wyborów przez pacjenta, a w grupie terapeutycznej nikt nie jest zmuszany czy nakłaniany do robienia czegokolwiek. Terapeuta przedstawia tylko propozycje, zaprasza do podejmowania pewnych działań, ale równocześnie czuwa, by pacjent nie czuł się zniewolony naciskiem osoby lub sytuacji i był świadomy możliwości wyboru dotyczącego własnej aktywności.
Szczegóły produktu
8427
9788360747230
978-83-60747-23-0

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2009
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
99
Wymiary (mm)
145 x 190
Waga (g)
120
 • I. FRITZ PERLS - TWÓRCA TERAPII GESTALT
 • II. ZAŁOŻENIA
 • III. TEORIA TERAPII GESTALT
 • IV. KONCEPCJA ZABURZEŃ
  1. Formy zaburzonej interakcji między jednostką a otoczeniem
  2. Warstwy nerwicy
 • V. OSOBA PACJENTA
 • VI. ZADANIA I PROCES TERAPII GESTALT
 • VII. PROCEDURY TECHNICZNE
  1. Zasady - grupa procedur terapeutycznych
  2. Gry - grupa procedur terapeutycznych
 • VIII. OGRANICZENIA I PROBLEMY
 • IX. ZAKOŃCZENIE
  Bibliografia
Komentarze (0)