• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Przeciwdziałanie przemocy domowej

Przeciwdziałanie przemocy domowej

9788360747001
25.00 zł
23.80 zł Save 1.20 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 23.80 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
U osób poddawanych intensywnej i chronicznej przemocy psychicznej często rozwija się tzw. proces wiktymizacji, który zmienia poczucie tożsamości maltretowanej osoby i niszczy fundamenty zdrowia psychicznego. Z upływem czasu powtarzająca się przemoc burzy utrwalony obraz życia i własnej osoby, na którym opierała się dotychczasowa egzystencja. Maltretowana osoba traci podstawowe poczucie bezpieczeństwa i uporządkowania życia, traci zaufanie do siebie i zaczyna źle o sobie myśleć. Często czuje się jak małe dziecko i pragnie wycofać się z normalnego życia i odizolowywać od innych.
U części ofiar przemocy pojawiają się tzw. wtórne zranienia spowodowane niewłaściwymi reakcjami ich otoczenia społecznego. Czasem członkowie rodziny, albo inne osoby z powodu ignorancji, zmęczenia, lub bezradności zachowują się w sposób, który dodatkowo uszkadza maltretowaną osobę. Przejawia się to jako niewiara w to, co ona mówi, pomniejszanie tragizmu i ważności raniących doświadczeń, obwinianie ofiary, lub naznaczanie jej negatywnymi określeniami. Czasem po prostu odmawiają pomocy lub sugerują, że ofiara chce uzyskać nieuzasadnione korzyści ze swojej krzywdy.
Pod wpływem takich reakcji otoczenia, powtarzania się aktów przemocy oraz na skutek braku zdolności do radzenia sobie z urazami, krzywdzona osoba zaczyna przystosowywać się do roli ofiary i przestaje się bronić. Zaczyna myśleć, że bycie ofiarą przemocy jest jej nieuchronnym przeznaczeniem . Staje się nietolerancyjna dla własnych słabości i błędów, obwinia się i odmawia sobie podstawowych praw ludzkich, przestaje oczekiwać poprawy swojej sytuacji. Traci nadzieję i poczucie godności. Czasem w ostatnim odruchu desperacji podejmuje zamach na swoje życie, lub na życie sprawcy.
Product Details
8596
978-83-60747-00-1

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2009
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
218
Dimensions (mm)
145 x 190
Weight (g)
200
Comments (0)