• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
  • New
Emocje w języku, doświadczeniu, psychoterapii

Emocje w języku, doświadczeniu, psychoterapii

9788375974423
35.00 zł
32.90 zł Save 2.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 32.90 zł
Quantity
Available in 7-14 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Proces terapeutyczny obejmuje wiele różnych typów zjawisk afektywnych, dlatego tak ważne jest, aby zająć się „emocjami” w psychoterapii. Widać wyraźny wzrost wagi, jaką przywiązuje się do oceny doświadczania emocjonalnego, procesów fizjologicznych i obserwowalnych zachowań w różnych paradygmatach terapeutycznych, jak i sytuacjach klinicznych. Emocje w psychoterapii nadal pozostają nie do końca rozpoznane, procesy i czynniki terapeutyczne prowadzące do lepszej regulacji emocjonalnej dopiero powstają i wymagają systematycznej eksploracji. Uważa się, że niektóre procesy, takie jak doświadczanie głębokiego afektu w terapii, refleksja nad emocjami, rozumienie etiologii emocji i wykorzystywanie emocji pozytywnych do radzenia sobie z emocjami negatywnymi, prowadzą do pozytywnych zmian.
Refleksja nad emocjami, która obejmuje nadawanie znaczenia zdarzeniom, pomaga osiągnąć alternatywną narrację. Znalezienie słów dla emocji pomaga przeformułować emocje w świadome doświadczenie. Świadomość emocji oraz ich pobudzenie i reorganizacja zostały uznawane za możliwe dla zmiany psychoterapeutycznej w wielu podejściach terapeutycznych. W poszczególnych paradygmatach praca z emocjami wykorzystywana jest jako szansa na zmianę. Przetwarzanie emocjonalne w podejściach kognitywnych, wzbudzanie lęku przez stymulację wyobrażeniową w podejściach behawioralnych, wgląd emocjonalny w podejściach psychodynamicznych, zwiększona głębia doświadczania w podejściach empirycznych, komunikowanie uczuć w podejściach interakcyjnych to tylko niektóre aspekty pracy z emocjami, które są postrzegane jako ważne w każdej perspektywie.
W tej książce badacze i terapeuci wskazali różne sposoby myślenia i interweniowania w kontekście zaburzeń, depresji, traumy, a nawet co robić na fotelu u dentysty. W książce omówiono różne procesy związane z emocjami począwszy od ich mózgowej organizacji, wpływu czy znaczenia emocji na pojawiające się zaburzenia psychiczne i somatyczne. A także zasady interwencji ukierunkowanej na emocje, które pomagają uzyskać dostęp do emocji i pomóc je poukładać od koncepcji rozwojowych, poznawczych, systemowych, narracyjnych po muzykoterapię. Mamy dużą nadzieję, że lektura książki da Czytelnikom oprócz wiedzy teoretycznej oraz zwiększonej precyzji w ocenie funkcjonowania afektywnego w terapii, również dokładniejsze rozumienia różnych procesów emocjonalnych w kontekście przeżywanych trudności i pozwoli na bardziej efektywne badanie roli emocji w podejmowaniu zmian terapeutycznych.
Celem autorów książki było ukazanie, jak ważna jest refleksja dotycząca przeżywanych emocji i ich konsekwencji dla terapeutów i ich pacjentów.
Product Details
UM Poznań
19150
9788375974423
978-83-7597-442-3

Data sheet

Published in
Poznań
Publication date
2022
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
211
Dimensions (mm)
170 x 240
Weight (g)
450
Comments (0)
No customer reviews for the moment.