• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Emocje w języku, doświadczeniu, psychoterapii

Emocje w języku, doświadczeniu, psychoterapii

9788375974423
35,00 zł
32,90 zł Zniżka 2,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 32,90 zł
Ilość
Od 7 do 14 dni roboczych

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Proces terapeutyczny obejmuje wiele różnych typów zjawisk afektywnych, dlatego tak ważne jest, aby zająć się „emocjami” w psychoterapii. Widać wyraźny wzrost wagi, jaką przywiązuje się do oceny doświadczania emocjonalnego, procesów fizjologicznych i obserwowalnych zachowań w różnych paradygmatach terapeutycznych, jak i sytuacjach klinicznych. Emocje w psychoterapii nadal pozostają nie do końca rozpoznane, procesy i czynniki terapeutyczne prowadzące do lepszej regulacji emocjonalnej dopiero powstają i wymagają systematycznej eksploracji. Uważa się, że niektóre procesy, takie jak doświadczanie głębokiego afektu w terapii, refleksja nad emocjami, rozumienie etiologii emocji i wykorzystywanie emocji pozytywnych do radzenia sobie z emocjami negatywnymi, prowadzą do pozytywnych zmian.
Refleksja nad emocjami, która obejmuje nadawanie znaczenia zdarzeniom, pomaga osiągnąć alternatywną narrację. Znalezienie słów dla emocji pomaga przeformułować emocje w świadome doświadczenie. Świadomość emocji oraz ich pobudzenie i reorganizacja zostały uznawane za możliwe dla zmiany psychoterapeutycznej w wielu podejściach terapeutycznych. W poszczególnych paradygmatach praca z emocjami wykorzystywana jest jako szansa na zmianę. Przetwarzanie emocjonalne w podejściach kognitywnych, wzbudzanie lęku przez stymulację wyobrażeniową w podejściach behawioralnych, wgląd emocjonalny w podejściach psychodynamicznych, zwiększona głębia doświadczania w podejściach empirycznych, komunikowanie uczuć w podejściach interakcyjnych to tylko niektóre aspekty pracy z emocjami, które są postrzegane jako ważne w każdej perspektywie.
W tej książce badacze i terapeuci wskazali różne sposoby myślenia i interweniowania w kontekście zaburzeń, depresji, traumy, a nawet co robić na fotelu u dentysty. W książce omówiono różne procesy związane z emocjami począwszy od ich mózgowej organizacji, wpływu czy znaczenia emocji na pojawiające się zaburzenia psychiczne i somatyczne. A także zasady interwencji ukierunkowanej na emocje, które pomagają uzyskać dostęp do emocji i pomóc je poukładać od koncepcji rozwojowych, poznawczych, systemowych, narracyjnych po muzykoterapię. Mamy dużą nadzieję, że lektura książki da Czytelnikom oprócz wiedzy teoretycznej oraz zwiększonej precyzji w ocenie funkcjonowania afektywnego w terapii, również dokładniejsze rozumienia różnych procesów emocjonalnych w kontekście przeżywanych trudności i pozwoli na bardziej efektywne badanie roli emocji w podejmowaniu zmian terapeutycznych.
Celem autorów książki było ukazanie, jak ważna jest refleksja dotycząca przeżywanych emocji i ich konsekwencji dla terapeutów i ich pacjentów.
Szczegóły produktu
UM Poznań
19150
9788375974423
978-83-7597-442-3

Opis

Miejsce wydania
Poznań
Rok wydania
2022
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
211
Wymiary (mm)
170 x 240
Waga (g)
450
Komentarze (0)