• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
PERFEKCJONIZM. Jak uwolnić się od samokrytyki, zbudować stabilne poczucie własnej wartości i odnaleźć wewnętrzną równowagę?

PERFEKCJONIZM. Jak uwolnić się od samokrytyki, zbudować stabilne poczucie własnej wartości i odnaleźć wewnętrzną równowagę?

9788382581058
59.90 zł
52.90 zł Save 7.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 52.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Czy narzucasz sobie – a być może również innym – wyjątkowo wysokie standardy? Czy twój wewnętrzny głos wciąż ci powtarza, że jesteś kimś niewystarczająco dobrym, niezależnie od tego, jak wiele osiągasz? Czy nie podejmujesz nowych wyzwań z obawy przed porażką?

Perfekcjoniści stawiają sobie nierealistycznie wysokie wymagania, dążą do doskonałych rezultatów i są bezlitośnie samokrytyczni. Wiążą swoje poczucie wartości z wynikami i osiągnięciami, dlatego z obawy przed porażką, zawstydzeniem czy uznaniem za niekompetentnych unikają angażowania się w nowe rzeczy, odmienne od tego, co znają. Łatwiej przychodzi im zauważanie swoich błędów i niedociągnięć, trudniej zalet i dokonań. Miewają też trudności z dotrzymywaniem terminów, bo chcąc wykonać zadanie jak najlepiej, odkładają je na później bądź w nieskończoność poprawiają i nigdy nie są w pełni zadowoleni.

Taka postawa przyczynia się do życia w ciągłym stresie i napięciu, obniżenia nastroju, przepracowania, straty możliwości. Niszczy poczucie własnej wartości i więzi z ludźmi. Jak zatem odnaleźć równowagę?

Dzięki tej praktycznej książce odkryjesz źródła swojego perfekcjonizmu i uświadomisz sobie, jak perfekcjonizm przejawia się w twoim życiu oraz jak negatywnie wpływa na twoje zdrowie i relacje. Zrozumiesz, że on nie pozwala ci podejmować ryzyka i ruszyć naprzód.

Autorka opisuje zweryfikowane naukowo, skuteczne techniki poznawczo-behawioralne, dzięki którym zmienisz perfekcjonistyczne, często kłopotliwe zachowania i uwolnisz się od ograniczających cię przekonań. Przestaniesz określać swoją wartość na podstawie produktywności i osiągnięć, a w zamian nauczysz się okazywać sobie współczucie, radzić sobie z ostrym samokrytycyzmem, prokrastynacją, poczuciem winy i wstydem, a także przezwyciężać potrzebę kontroli i koncentracji na osiąganiu wyznaczonych celów. Zaakceptujesz swoje niedoskonałości i zaczniesz postrzegać popełniane błędy jako okazje do rozwoju. Rozpoczniesz nowe życie – życie bez lęku przed porażką, zażenowaniem, krytyką czy odrzuceniem.

Perfekcjonizm, choć przynosi wiele korzyści, może odebrać satysfakcję i radość nawet z najpiękniejszych chwil. Sprawia, że czujemy się niewystarczający. Jeśli szukasz równowagi oraz chcesz się rozwijać z poszanowaniem swoich potrzeb i wartości, ta książka może w tym pomóc. Autorka w łagodny i angażujący sposób prowadzi czytelnika przez wszystkie etapy pracy nad perfekcjonizmem i jego skutkami. Pomaga zbadać źródła nieadaptacyjnych standardów, proponuje strategie pomocne w mierzeniu się z prokrastynacją i krytykowaniem siebie. Zachęca do uważności i troski o siebie. Cieszę się, że ten poradnik pojawił się na polskim rynku. Wierzę, że sprawdzi się zarówno jako osobisty przewodnik, jak i jako wsparcie w gabinecie psychoterapeuty.

Alicja Rawinis-Tomaszewska
certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna,
wykładowczyni w Szkole Psychoterapii CrescentiaJeśli trzymasz w ręku tę książkę, to znaczy, że borykasz się z perfekcjonizmem. Sharon Martin proponuje sprawdzone i oparte na wynikach badań naukowych metody i ćwiczenia, które pozwalają zrozumieć powtarzające się dysfunkcjonalne zachowania oraz lepiej sobie z nimi radzić Czy twoje poczucie własnej wartości zależy od osiągnięć i zdobycia pierwszego miejsca? Czy odkładasz w czasie różne zadania z obawy, że nie wykonasz ich celująco? Osoby z bezwzględnymi standardami często myślą w kategoriach „wszystko albo nic” – jeśli nie wejdą na szczyt, to znaczy, że są nieudacznikami.
Ten oparty na rzetelnej wiedzy poradnik pomoże ci uwolnić się od samokrytycyzmu. Uświadomi, jak towarzyszyć sobie i innym z życzliwością, ciepłem i łagodnością w trudach dnia codziennego.

Agnieszka Tousty-Ingielewicz
psycholożka, psychoterapeutka w Centrum E-Moc-Ja
przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej

Product Details
GWP
18830
9788382581058
978-83-8258-105-8

Data sheet

Published in
Sopot
Publication date
2023
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
264
Dimensions (mm)
190 x 245
Weight (g)
510
Comments (0)