• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
NORO-1 Bajka o relacjach i emocjach dla dzieci w spektrum autyzmu oraz ich najbliższych

NORO-1 Bajka o relacjach i emocjach dla dzieci w spektrum autyzmu oraz ich najbliższych

9788364565830
49.90 zł
44.90 zł Save 5.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 44.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

Czy zastanawiasz się czasami, skąd w nas tyle uczuć? Dlaczego wybuchamy złością, płaczemy z tęsknoty, milczymy, odczuwając smutek? I jak to jest, że wiemy, w jaki sposób się z kimś przywitać lub komuś podziękować, w jakiej sytuacji przybić piątkę i kiedy unieść kciuk? Skąd te gesty i czy w ogóle są nam potrzebne? Jak poznać, że kogoś uraziliśmy? Jak rozpoznać sygnały wskazujące, że ktoś nas lubi? Może bez tego wszystkiego świat byłby łatwiejszy?

Ta książka pomoże ci znaleźć odpowiedzi na wiele takich pytań.

Noro-1 trafił na Ziemię przez przypadek. Początkowo nie rozumiał, jak ludzie mogą przekazywać sobie tyle informacji za pomocą gestów, uczuć, spojrzeń. Powodowało to nieporozumienia i zabawne sytuacje. Ale im dłużej robot poznawał świat razem ze swoim ośmioletnim przyjacielem Arturem, tym lepiej rozumiał, że to, co odczuwają ludzie, jest naprawdę ważne.

Historia stworzona przez autorkę wprowadza dziecko ze spektrum autyzmu w świat emocji i relacji społecznych. Pomoże mu::
• zrozumieć znaczenie własnych i cudzych zachowań,
• odnaleźć się w grupie i rozwinąć umiejętność współpracy,
• poprawić komunikowanie się z innymi,
• rozpoznawać emocje na podstawie sygnałów płynących z ciała,
• otworzyć się na własne uczucia oraz im zaufać.


Dzieci z zespołem Aspergera i innymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu często mają trudności ze zrozumieniem społecznego kontekstu tego, co się dzieje wokół nich. Specyfika ich funkcjonowania sprawia, że inaczej rozumieją słowa oraz motywy postępowania rówieśników i osób dorosłych. Dzieci te potrzebują wsparcia w dotarciu do sensu pewnych zachowań i sformułowań, aby mogły odnaleźć się w grupie i poczuć przynależność społeczną. Zanim pomożemy im prawidłowo rozumieć znaczenie różnych sytuacji, czują się trochę jak przybysze z obcej planety.
Książka „Noro-1” stanowi fantastyczną pomoc dla dzieci, które potrzebują wsparcia w zakresie rozumienia uczuć, motywów postępowania i relacji społecznych. Składa się z kilku rozdziałów, na których końcu znajdziemy ćwiczenia utrwalające przedstawiony materiał, a także poszerzające zakres tematów poruszanych w danym rozdziale. Dzięki temu nie tylko ćwiczymy nazywanie uczuć czy rozumienie sytuacji społecznych, ale mamy również okazję doskonalić procesy poznawcze (koncentrację, uważność, pamięć krótko- i długotrwałą, wyobraźnię) oraz motorykę małą (ćwiczenia, które stanowią też propozycje poszerzenia przedstawionych treści).

Monika Kalinowska
psycholożka dziecięca, autorka bloga  Monikapsycholog.plKsiążkę pisałam pracując z chłopcami z zespołem Aspergera. Zależało mi na tym, aby w przystępny i ciekawy sposób wprowadzać ich w świat emocji oraz relacji w społecznych. Opowiadania o robocie dzieci przyjęły z entuzjazmem, a tematy uczuć oraz relacji z rówieśnikami stały się nieco łatwiejsze do omawiania.
To książka dla każdego dziecka niezależnie od tego jak przebiega jego ścieżka rozwoju. Zachęca ona do tego, aby zaufać swoim uczuciom. Podpowiada również, że aby dobrze żyć w świecie społecznym warto przyglądać się sobie i innym ludziom – bo każde zachowanie ma swoje znaczenie.
Jeśli jesteś terapeutą i szukasz nowych pomysłów na twórcze wprowadzenie dzieci w świat społecznych znaczeń sięgnij po tę książkę. Zapewniam Cię, że znajdziesz tu inspirację i zachęcisz podopiecznych do rozwijania umiejętności społecznych.
Jeśli jesteś rodzicem możesz wspólnie z Noro-1 i Arturem otworzyć dzieci (i siebie) na to, co przynoszą relacje i pojawiające się uczucia. Lektura tej książki może być wstępem do wspaniałej przygody poznawania siebie i obserwowania otaczającego nas świata społecznego. Może otworzyć was na rozmowy i zbliżyć w rozumieniu siebie nawzajem.

Joanna Pstrągowska
psycholog, pedagog specjalny, autorka książki

Product Details
GWP
18559
9788364565830
978-83-64565-83-0

Data sheet

Published in
Sopot
Publication date
2022
Issue number
1
Cover
hard cover
Pages count
70
Dimensions (mm)
170 x 240
Comments (0)