(...) Autorami monografii są specjaliści w dziedzinach adekwatnych do założeń wydawniczych i treści książki:: prof. nadzw. dr hab. Wiesław Tomaszewski, specjalista chirurgii ortopedycznej i traumatologii, a jednocześnie specjalista medycyny sportowej i dr n. med. Paweł Piątkowski, specjalista fizjoterapii, z wieloletnim doświadczeniem klinicznym i dydaktycznym.
Podstawową zawartością książki są informacje i dane (naukowe, kliniczne, farmakologiczne) przygotowane i udostępnione przez samych zainteresowanych, czyli podmioty odpowiedzialne (producenci i dystrybutorzy) w odniesieniu do poszczególnych preparatów leczniczych. Zamieszczone zostały wszystkie aktualnie dostępne na polskim rynku farmaceutycznym preparaty, zaprezentowane i uszeregowane w sposób alfabetyczny, co umacnia wartość, bezstronność, a przez to wiarygodność publikacji. Natomiast sposób i zakres prezentacji każdego środka są uzależnione od wyboru dokonanego przez dany podmiot odpowiedzialny, a Index Terapeutyczny, zamieszczony w ostatnim rozdziale, ułatwi terapeucie podjęcie szybkiej i optymalnej decyzji.
Zawartość merytoryczna książki (11 rozdziałów) obejmuje aktualną wiedzę opartą na najnowszych badaniach naukowych i klinicznych, ale przekazaną w sposób praktyczny, umożliwiającą Czytelnikowi (lekarzowi, farmaceucie, fizjoterapeucie i in.) poznanie i zrozumienie treści zawartej w tytule, jak również doraźne jej wykorzystanie w codziennej działalności medycznej.
Publikacja jest obecnie jedynym dostępnym na rynku, kompleksowym, usystematyzowanym i wiarygodnym źródłem wiedzy na temat optymalnego i skutecznego wykorzystania środków leczniczych określonych w tytule monografii.
Lista preparatów leczniczych do stosowania zewnętrznego w chorobach i obrażeniach narządu ruchu – ułożona alfabetycznie wg nazw handlowych Budowa skóry i jej funkcje Lek – definicja, podział, wykorzystanie w zewnętrznej (przezskórnej) terapii chorób i obrażeń narządu ruchu z punktu widzenia farmakologa i farmaceuty Maść, żel, a może krem? Którą po stać i kiedy należy zastosować? Dlaczego niesterydowy lek przeciwzapalny stosowany miejscowo, dlaczego w żelu i dlaczego diklofenak? Podstawowe zasady wykorzystania preparatu leczniczego do zewnętrznego stosowania w terapii połączonej z zabiegami fizykalnymi (jonoforeza, fonoforeza i in.) Podstawowe zasady postępowania przy masażu z zastosowaniem preparatów zewnętrznych Leczenie bólu (drabina analgetyczna) Index terapeutyczny – lista preparatów leczniczych do stosowania zewnętrznego w chorobach i obrażeniach narządu ruchu – ułożona alfabetycznie wg nazw handlowych
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Are you sure that you want to report this comment?
Report sent
Your report has been submitted and will be considered by a moderator.