• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Onkologia kliniczna - tom 1

Onkologia kliniczna - tom 1

9788366974043
210.00 zł
167.90 zł Save 42.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 167.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Podręcznik ONKOLOGIA KLINICZNA został przygotowany z intencją przedstawienia Czytelnikom — lekarzom wszystkich specjalności uczestniczącym w opiece nad chorymi na nowotwory — obecnego stanu wiedzy na temat epidemiologii i etiopatogenezy oraz diagnostyki i leczenia. Uzasadnieniem dla przygotowania kolejnego wydania podręcznika jest znaczne zwiększenie możliwości przeciwnowotworowego postępowania obserwowane w ostatnich latach, które w dużej mierze jest konsekwencją poznania mechanizmów powstawania i rozwoju nowotworów. Zdobycze genetyki i biologii molekularnej coraz częściej znajdują zastosowanie w praktyce klinicznej, co dotyczy większości nowotworów. Większe wyzwanie stanowi również racjonalna diagnostyka z wykorzystaniem nowoczesnych metod obrazowania oraz oceny morfologicznej i molekularnej.
W przygotowaniu podręcznika Autorzy i — niżej podpisani — Redaktorzy kierowali się potrzebą uwzględnienia zasad medycyny opartej na faktach, co oznacza przekazywanie informacji uwiarygodnionych wynikami badań klinicznych. Wspomniane informacje powinny być zawsze interpretowane w sposób krytyczny, aby uniknąć postępowania o wątpliwej wartości i — w konsekwencji — zmniejszenia szans uzyskania oczekiwanych wyników leczenia.
Od ostatniego wydania podręcznika ONKOLOGIA KLINICZNA minęło już osiem lat, co jest dodatkowym uzasadnieniem dla przygotowania nowej i bardziej aktualnej wersji.
Obecny podręcznik składa się z dwóch części. W pierwszej znajdują się informacje o charakterze podstawowym, których poznanie i zrozumienie jest niezbędne dla prawidłowości postępowania klinicznego. Zakres zagadnień obejmuje nie tylko ogólne zasady diagnostyki i podstawy wszystkich stosowanych obecnie metod leczenia, ale również inne tematy istotne dla onkologów i hematologów (przykładowo — prawidłowość realizacji i interpretacji badań klinicznych lub wykorzystanie analiz ekonomicznych). W drugiej części podręcznika Autorzy szczegółowo omawiają poszczególne nowotwory według umiejsco- wienia anatomicznego oraz sytuacje szczególne (przykładowo — nowotwory występujące w okresie ciąży). Wszystkie rozdziały w części drugiej mają jednolitą strukturę, co powinno ułatwić lekturę podręcznika.
Należy podkreślić, że naszym zamiarem było przygotowanie podręcznika przydatnego dla lekarzy wszystkich specjalności, uczestniczących w opiece nad chorymi na nowotwory. Kierowaliśmy się zasadą postępowania skojarzonego, które polega na podejmowaniu decyzji i realizowaniu ustaleń przez zespoły wielospecjalistyczne. Wspomniana zasada znajduje odzwierciedlenie w składzie Autorów, który obejmuje przedstawicieli różnych specjalności.
Product Details
Via Medica
18769
9788366974043
978-83-6697-404-3

Data sheet

Published in
Gdańsk
Publication date
2023
Issue number
2
Cover
hard cover
Pages count
528
Dimensions (mm)
160 x 235
Weight (g)
1270
You might also like
Comments (0)