(…) złożoność objawów i trudności w leczeniu skłoniły członków Zespołu Zadaniowego Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk do wyjścia z inicjatywą przygotowania zwartej monografii pt. „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia współwystępujące”, podejmującej tę tematykę. W książce znalazły się rozdziały dotyczące genetycznych podstaw zaburzeń, problemów diagnostycznych i diagnozy różnicowej. Odrębną ważną częścią monografii są także rozdziały poświęcone podejmowanej u dzieci i młodzieży terapii — farmakoterapii i psychoterapii. Książka skierowana jest do lekarzy, psychologów, pedagogów oraz studentów zgłębiających wiedzę związaną z tą problematyką. Mamy też nadzieję, że monografia zainteresuje rodziny dzieci i młodzieży z ADHD.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi u dorosłych. Ewolucja objawów i problemy diagnostyczne
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jako zespół polietiologiczny i wymagający wielodyscyplinarnego wsparcia
Nieadaptacyjne schematy emocjonalne u dorosłych z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
Zastosowanie muzykoterapii w zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
Czy dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu powinny unikać dodatków do żywności?
Dziecko z zespołem Angelmana — opóźnione psychomotorycznie, a jednak nadpobudliwe
Test MOXO jako narzędzie skutecznie wspomagające diagnozę oraz terapię zaburzeń uwagi, w tym zespołu nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi, u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Zastosowanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3/omega-6 w kompleksowej terapii zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
Comments (0)
Your review appreciation cannot be sent
Report comment
Are you sure that you want to report this comment?
Report sent
Your report has been submitted and will be considered by a moderator.