(…) złożoność objawów i trudności w leczeniu skłoniły członków Zespołu Zadaniowego Neurologii Dziecięcej Komitetu Nauk Neurologicznych Polskiej Akademii Nauk do wyjścia z inicjatywą przygotowania zwartej monografii pt. „Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzenia współwystępujące”, podejmującej tę tematykę. W książce znalazły się rozdziały dotyczące genetycznych podstaw zaburzeń, problemów diagnostycznych i diagnozy różnicowej. Odrębną ważną częścią monografii są także rozdziały poświęcone podejmowanej u dzieci i młodzieży terapii — farmakoterapii i psychoterapii. Książka skierowana jest do lekarzy, psychologów, pedagogów oraz studentów zgłębiających wiedzę związaną z tą problematyką. Mamy też nadzieję, że monografia zainteresuje rodziny dzieci i młodzieży z ADHD.
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi u dorosłych. Ewolucja objawów i problemy diagnostyczne
Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi jako zespół polietiologiczny i wymagający wielodyscyplinarnego wsparcia
Nieadaptacyjne schematy emocjonalne u dorosłych z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
Zastosowanie muzykoterapii w zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
Czy dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu powinny unikać dodatków do żywności?
Dziecko z zespołem Angelmana — opóźnione psychomotorycznie, a jednak nadpobudliwe
Test MOXO jako narzędzie skutecznie wspomagające diagnozę oraz terapię zaburzeń uwagi, w tym zespołu nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi, u dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Zastosowanie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3/omega-6 w kompleksowej terapii zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi
Komentarze (0)
Chwilowo nie możesz polubić tej opinii
Zgłoś komentarz
Czy jesteś pewien, że chcesz zgłosić ten komentarz?
Zgłoszenie wysłane
Twój komentarz został wysłany i będzie widoczny po zatwierdzeniu przez moderatora.