• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Autyzm - przewodnik

Autyzm - przewodnik

9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum

9788378866664
59.90 zł
49.90 zł Save 10.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 49.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

Światowej sławy autorka i osoba autystyczna Temple Grandin oraz psycholożka Debra Moore przedstawiają dziewięć sposobów wspierania dzieci i nastolatków w spektrum autyzmu.

Temple Grandin dzieli się swoim osobistym doświadczeniem i historiami opowiadanymi przez szukających jej wsparcia rodziców i specjalistów, a Debra Moore wykorzystuje doświadczenie psychologa, pracującego od wielu lat z dziećmi i nastolatkami w spektrum oraz ich opiekunami. I to właśnie do tej grupy skierowany jest Autyzm. Przewodnik. Nauczyciele, pedagodzy specjalni, psycholodzy, terapeuci zajęciowi, logopedzi, a przede wszystkim rodzice dzieci i nastolatków w spektrum znajdą w książce wiele przykładów i porad oraz szczegółowo opisane sposoby wsparcia. Listy pytań pomocniczych i krótkie streszczenia porad ułatwiają wprowadzenie tych metod w życie.

Żadne dziecko nie może pokonać drogi do dorosłości samotnie. Pedagodzy, rodzice i terapeuci są wzorcami, kibicami i przewodnikami. To dary, które możemy przekazać każdemu dziecku.

 

Autyzm. Przewodnik. 9 postaw wspierających rozwój dzieci w spektrum to bez wątpienia pozycja obowiązkowa dla rodziców, nauczycieli i specjalistów. Dlaczego? Niewiele jest książek, w których ujęto zagadnienie spektrum autyzmu w tak bardzo holistyczny i całościowy sposób, ale co najważniejsze, skupiono się na przedstawieniu spektrum przez pryzmat zmian jakie powinny zajść przede wszystkim w otoczeniu dziecka, a nie w samym dziecku. Książka zachęca do zmian w podejściu, w myśleniu, do przyjrzenia się sobie i swojej drodze jaką każdy z nas, dorosłych, powinien przejść, by jak najlepiej wspierać rozwój dziecka w spektrum autyzmu i przygotować je do samodzielnego życia. Ta książka to bezcenny drogowskaz dla wszystkich, którzy pragną poznać i zrozumieć ścieżkę rozwoju w spektrum autyzmu.

 

Izabela Hnidziuk-Machnica, wspo?łzałożycielka i Dyrektor Zarządzająca Fundacji Aleklasa

 

Temple Grandin to postać legenda. Mówiąc i pisząc od lat 80. XX wieku o swoich osobistych doświadczeniach miała olbrzymi wpływ na zmianę postrzegania autyzmu, obalenie krzywdzących mitów i budowanie poczucia godności osób w spektrum. Nie bez przyczyny magazyn „Time” umieścił ją w 2010 roku na liście stu najbardziej wpływowych osób na świecie w kategorii „Bohaterowie”.

Współautorka tej książki Debra Moore we wstępie napisała:: „Temple i ja mamy podobne poglądy w kwestii autyzmu i dzieci ze spektrum. Obie przykładamy większą wagę do potencjału niż trudności. Podkreślamy raczej rolę mocnych stron, a nie deficytów. A kiedy widzimy dziecko lub nastolatka z autyzmem, obie dostrzegamy niezliczone fascynujące aspekty, które tylko czekają, aby je rozwinąć.”

Niech lektura tego przewodnika zaraża Państwa takim spojrzeniem.

Jacek Hołub, pisarz, autor książki „Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem Aspergera”

 

Temple Grandin to rewolucjonistka w kowbojskim kapeluszu, która od dekad zmienia patrzenie świata na autyzm i neuroróżnorodność. Jej poglądy budzą dyskusje i kontrowersje, a jednocześnie stawiają na głowie tradycyjne podejście do osób w spektrum. Książka napisana wspólnie z Deborą Moore to nietypowy podręcznik dla rodziców i osób pracujących z autystycznymi dziećmi. Zamiast opisów „cudownych” terapii i diet, zawarte są w niej wskazówki, jak lepiej rozumieć dziecko z  autyzmem i jak wzmacniać tkwiący w nim potencjał. Liczę, że stanie się ona przyczynkiem do dyskusji na temat neuroróżnorodności i tego, jak podchodzi się do tematu autyzmu.

Mateusz Różański, dziennikarz portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu Integracja

 

Kiedy miała trzy lata lekarze wieszczyli jej przyszłość w zakładzie zamkniętym. Słynny neurolog Oliver Sacks opisywał ją – już kobietę w średnim wieku - jako „stworzenie głęboko moralne”. Dzisiaj ponad siedemdziesięcioletnia Temple Grandin nie jest już obiektem badań nad autyzmem, ale światowego formatu autorytetem w tej dziedzinie. Dzięki jej wiedzy i doświadczeniom drogi innych osób ze spektrum autyzmu do podmiotowości i godności nie muszą być już tak długie i kręte. Jej nowa książka, napisana wspólnie z psycholog Debrą Moore, pokazuje jak wiele błędów popełniają rodzice i specjaliści, chcąc pomóc dziecku rozwijającemu się w spektrum. Jednocześnie autorki tłumaczą, co zrobić, żeby nie szkodzić, za to w najlepszy z możliwych sposobów wspierać małego człowieka. 

Monika Szubrycht, dziennikarka 

Product Details
18509
9788378866664
978-83-7886-666-4

Data sheet

Published in
Polska
Publication date
2022
Issue number
1
Cover
soft binded
Pages count
352
Dimensions (mm)
140 x 215
Weight (g)
440
 • Dwie uwagi na temat terminologii
  Podziękowania
  Przedmowa
  Wstęp
  Postawa 1. Każde dziecko to coś więcej niż autyzm
  Postawa 2. Niezbędna jest całościowa diagnoza
  Postawa 3. Niezbędne kroki przed podjęciem działań Postawa 4. Poznajcie zaburzenia i choroby współwystępujące z autyzmem
  Postawa 5. Zaburzenia neurorozwojowe i stany psychiczne najczęściej współwystępujące z autyzmem
  Postawa 6. Przygotujcie dzieci na spotkanie z prawdziwym światem
  Postawa 7. Skupienie na mocnych stronach, nie na brakach
  Postawa 8. Praca w strefie wzrostu
  Postawa 9. Wizja udanej dorosłości
  Bibliografia
  Indeks
  O autorkach
Comments (0)