• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Integralna troska o chorego u kresu życia

Integralna troska o chorego u kresu życia

9788323349280
44.00 zł
37.90 zł Save 6.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 37.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Czytać czy nie czytać? W odniesieniu do prezentowanej publikacji odpowiedź jest jednoznaczna:: czytać i zachęcać innych do czytania. Co również podkreśla w Słowie wstępnym JM Rektor UJ, prof. dr. hab. n. med. Wojciech Nowak:: „Przedstawiam Państwu publikację niezwykłą, powstałą dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli i wielkich serc, zdeterminowanych, aby nieść pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Integralna troska o chorego u kresu życia to książka, którą zdecydowanie warto zauważyć i dołączyć do lektur obowiązkowych, jest bowiem próbą odpowiedzi na potrzebę prezentacji tego rodzaju zagadnień w przestrzeni publicznej. Już sam tytuł sugeruje treści w niej zawarte, które – stwierdzam to jako lekarz – wciąż stanowią w społeczeństwie temat tabu. Choroby terminalne, opieka nad ludźmi u schyłku życia, odchodzenie i śmierć są najtrudniejszymi tematami dla większości z nas”.
Autorzy monografii wieloautorskiej Integralna troska o chorego u kresu życia, powstałej pod redakcją Agnieszki Bertman-Wierzchowskiej, Wojciecha Kochana i Józefa Stali, podejmują poszukiwania naukowe i refleksje nad trudnymi, ale niezwykle ważnymi zagadnieniami. Ból, cierpienie, choroby terminalne, potrzeba opieki nad osobami u schyłku życia, proces odchodzenia, lęki i obawy z nim związane oraz sama śmierć to bardzo trudne kwestie, już dotyczące wielu z nas, a kiedyś każdego. Niniejsza publikacja stanowi z jednej strony doskonałe kompendium wiedzy przekazanej przez lekarzy i innych ekspertów, zaś z drugiej obrazuje praktykę opieki paliatywnej i hospicyjnej. Dlatego jest interesująca nie tylko dla przedstawicieli personelu medycznego:: lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunków medycznych, psychologów, pracowników socjalnych, wolontariuszy, ale również członków rodzin podejmujących opiekę nad osobą chorą lub w stanie terminalnym. Jej wartość docenia także Pani prof. Alina Rynio, która w recenzji wydawniczej podkreśla, że:: „Jasność i prostota języka zastosowanego w publikacji powodują, że jest ona zrozumiała dla każdego. Dodatkowym walorem monografii są zawarte w tekstach wykazy bibliograficzne ułatwiające dalsze poszukiwania literatury”.
Autorzy prezentowanej publikacji starają się udzielić odpowiedzi na bardzo ważne pytania:: czy lepiej podejmować leczenie bólu w domu chorego czy raczej w szpitalu? Czy podstawowa opieka paliatywna jest dostępna dla wszystkich? Z jakimi problemami zmagają się osoby opiekujące się osobami w stanie terminalnym? Kto i w jakim zakresie może pomóc w holistycznym podejściu do opieki nad pacjentem? Zatem nie jest to publikacja skierowana wyłącznie do ekspertów, ale do wszystkich, którzy chcą pomagać osobom słabszym i chorym. Przypomina o tym też prof. W. Nowak:: „Szanowni Czytelnicy, niniejsza monografia jest swojego rodzaju podsumowaniem, klamrą spinającą pięć wspomnianych konferencji tematycznych. Obrazuje zaangażowanie, determinację i ogromną pracę organizatorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie z Panią Prezes Zarządu Towarzystwa na czele, a także Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wszystkich ludzi dobrej woli realizujących w praktyce motto Prymasa Tysiąclecia:: Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego… Zachęcam Państwa do działania, zachęcam do aktywnego uczestnictwa w realizowaniu idei zamykającej się w najprostszym przekazie:: Pomagam – bo chcę. Życzę Państwu dobrej, ubogacającej lektury”.
„Należy docenić podjętą przez Autorów i Redaktorów problematykę oraz pragnienie dotarcia do jak największej grupy odbiorców. Trzeba również podkreślić, że Redaktorzy niniejszej monografii naukowej zatroszczyli się, by poszczególne teksty przygotowane przez znanych przedstawicieli świata medycznego i nauk społecznych tworzyły logiczną i spójną całość. Niniejsza publikacja jest skierowana do szerokiego kręgu odbiorców, nie tylko naukowców, lecz także wszystkich osób w jakikolwiek sposób zajmujących się pacjentami w stanie terminalnym. Jasność i prostota języka zastosowanego w publikacji powodują, że jest ona zrozumiała dla każdego. Dodatkowym walorem monografii są zawarte w tekstach wykazy bibliograficzne ułatwiające dalsze poszukiwania literatury”.
Z recenzji wydawniczej dr hab. Aliny Rynio
Product Details
17508
9788323349280
978-83-233-4928-0

Data sheet

Published in
Kraków
Publication date
2020
Issue number
1
Cover
hard cover
Pages count
223
Dimensions (mm)
165 x 235
Weight (g)
510
 • I. ŁAGODZENIE OBJAWÓW CHOROBY I BÓLU
  Integracyjna medycyna u chorych na nowotwór.
  Podstawowa opieka paliatywna w medycynie rodzinnej.
  Podstawowa i specjalistyczna opieka paliatywna.
  Opieka paliatywna nad osobami cierpiącymi na schorzenia kardiologiczne.
  Leczenie bólu u pacjentów w „terminalnym stanie”.
  II. HOLISTYCZNE WSPARCIE CHOREGO I JEGO NAJBLIŻSZYCH
  Obowiązki i uprawnienia bliskich w opiece nad chorym.
  Realizacja praw pacjenta przez osoby bliskie na gruncie Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
  Splecione losy opiekuna i podopiecznego – odpowiedzialność opiekuna w przełamywaniu samotności egzystencjalnej.
  Postawy pielęgniarek i pielęgniarzy wobec umierania i śmierci.
  Jak prowadzić z dziećmi rozmowy o śmierci bliskiej osoby.
  Wpływ wolontariuszy na jakość życia chorych i rodzin w opiece paliatywnej.
  Wolontariat hospicyjny.
  Ruch hospicyjny na polskiej wsi – ograniczenia i trudności w codziennym funkcjonowaniu.
  40 lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.
  Programy konferencji „Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat”.
Comments (0)