• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Integralna troska o chorego u kresu życia

Integralna troska o chorego u kresu życia

9788323349280
44,00 zł
37,90 zł Zniżka 6,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 37,90 zł
Ilość
Od 2 do 3 dni

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Czytać czy nie czytać? W odniesieniu do prezentowanej publikacji odpowiedź jest jednoznaczna:: czytać i zachęcać innych do czytania. Co również podkreśla w Słowie wstępnym JM Rektor UJ, prof. dr. hab. n. med. Wojciech Nowak:: „Przedstawiam Państwu publikację niezwykłą, powstałą dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli i wielkich serc, zdeterminowanych, aby nieść pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Integralna troska o chorego u kresu życia to książka, którą zdecydowanie warto zauważyć i dołączyć do lektur obowiązkowych, jest bowiem próbą odpowiedzi na potrzebę prezentacji tego rodzaju zagadnień w przestrzeni publicznej. Już sam tytuł sugeruje treści w niej zawarte, które – stwierdzam to jako lekarz – wciąż stanowią w społeczeństwie temat tabu. Choroby terminalne, opieka nad ludźmi u schyłku życia, odchodzenie i śmierć są najtrudniejszymi tematami dla większości z nas”.
Autorzy monografii wieloautorskiej Integralna troska o chorego u kresu życia, powstałej pod redakcją Agnieszki Bertman-Wierzchowskiej, Wojciecha Kochana i Józefa Stali, podejmują poszukiwania naukowe i refleksje nad trudnymi, ale niezwykle ważnymi zagadnieniami. Ból, cierpienie, choroby terminalne, potrzeba opieki nad osobami u schyłku życia, proces odchodzenia, lęki i obawy z nim związane oraz sama śmierć to bardzo trudne kwestie, już dotyczące wielu z nas, a kiedyś każdego. Niniejsza publikacja stanowi z jednej strony doskonałe kompendium wiedzy przekazanej przez lekarzy i innych ekspertów, zaś z drugiej obrazuje praktykę opieki paliatywnej i hospicyjnej. Dlatego jest interesująca nie tylko dla przedstawicieli personelu medycznego:: lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunków medycznych, psychologów, pracowników socjalnych, wolontariuszy, ale również członków rodzin podejmujących opiekę nad osobą chorą lub w stanie terminalnym. Jej wartość docenia także Pani prof. Alina Rynio, która w recenzji wydawniczej podkreśla, że:: „Jasność i prostota języka zastosowanego w publikacji powodują, że jest ona zrozumiała dla każdego. Dodatkowym walorem monografii są zawarte w tekstach wykazy bibliograficzne ułatwiające dalsze poszukiwania literatury”.
Autorzy prezentowanej publikacji starają się udzielić odpowiedzi na bardzo ważne pytania:: czy lepiej podejmować leczenie bólu w domu chorego czy raczej w szpitalu? Czy podstawowa opieka paliatywna jest dostępna dla wszystkich? Z jakimi problemami zmagają się osoby opiekujące się osobami w stanie terminalnym? Kto i w jakim zakresie może pomóc w holistycznym podejściu do opieki nad pacjentem? Zatem nie jest to publikacja skierowana wyłącznie do ekspertów, ale do wszystkich, którzy chcą pomagać osobom słabszym i chorym. Przypomina o tym też prof. W. Nowak:: „Szanowni Czytelnicy, niniejsza monografia jest swojego rodzaju podsumowaniem, klamrą spinającą pięć wspomnianych konferencji tematycznych. Obrazuje zaangażowanie, determinację i ogromną pracę organizatorów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie z Panią Prezes Zarządu Towarzystwa na czele, a także Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wszystkich ludzi dobrej woli realizujących w praktyce motto Prymasa Tysiąclecia:: Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego… Zachęcam Państwa do działania, zachęcam do aktywnego uczestnictwa w realizowaniu idei zamykającej się w najprostszym przekazie:: Pomagam – bo chcę. Życzę Państwu dobrej, ubogacającej lektury”.
„Należy docenić podjętą przez Autorów i Redaktorów problematykę oraz pragnienie dotarcia do jak największej grupy odbiorców. Trzeba również podkreślić, że Redaktorzy niniejszej monografii naukowej zatroszczyli się, by poszczególne teksty przygotowane przez znanych przedstawicieli świata medycznego i nauk społecznych tworzyły logiczną i spójną całość. Niniejsza publikacja jest skierowana do szerokiego kręgu odbiorców, nie tylko naukowców, lecz także wszystkich osób w jakikolwiek sposób zajmujących się pacjentami w stanie terminalnym. Jasność i prostota języka zastosowanego w publikacji powodują, że jest ona zrozumiała dla każdego. Dodatkowym walorem monografii są zawarte w tekstach wykazy bibliograficzne ułatwiające dalsze poszukiwania literatury”.
Z recenzji wydawniczej dr hab. Aliny Rynio
Szczegóły produktu
17508
9788323349280
978-83-233-4928-0

Opis

Miejsce wydania
Kraków
Rok wydania
2020
Numer wydania
1
Oprawa
twarda
Liczba stron
223
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
510
  • I. ŁAGODZENIE OBJAWÓW CHOROBY I BÓLU
    Integracyjna medycyna u chorych na nowotwór.
    Podstawowa opieka paliatywna w medycynie rodzinnej.
    Podstawowa i specjalistyczna opieka paliatywna.
    Opieka paliatywna nad osobami cierpiącymi na schorzenia kardiologiczne.
    Leczenie bólu u pacjentów w „terminalnym stanie”.
    II. HOLISTYCZNE WSPARCIE CHOREGO I JEGO NAJBLIŻSZYCH
    Obowiązki i uprawnienia bliskich w opiece nad chorym.
    Realizacja praw pacjenta przez osoby bliskie na gruncie Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
    Splecione losy opiekuna i podopiecznego – odpowiedzialność opiekuna w przełamywaniu samotności egzystencjalnej.
    Postawy pielęgniarek i pielęgniarzy wobec umierania i śmierci.
    Jak prowadzić z dziećmi rozmowy o śmierci bliskiej osoby.
    Wpływ wolontariuszy na jakość życia chorych i rodzin w opiece paliatywnej.
    Wolontariat hospicyjny.
    Ruch hospicyjny na polskiej wsi – ograniczenia i trudności w codziennym funkcjonowaniu.
    40 lat działalności Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza”.
    Programy konferencji „Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat”.
Komentarze (0)