• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Emocjonalne pułapki w związkach

Emocjonalne pułapki w związkach

Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?

9788382581393
69.90 zł
59.90 zł Save 10.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 59.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

Stwórz stabilny, szczęśliwy związek, który przetrwa życiowe burze.

Kształtują nas nasze doświadczenia – zarówno dobre, jak i złe. Bez względu na to, jakie przeżycia mamy za sobą, to właśnie one znacząco wpływają na nasze relacje z ludźmi. Szczególnie na nasze związki miłosne.
Co zrobić, aby negatywne doświadczenia sprzed lat nie determinowały naszych związków? Jak ustrzec się przed powtarzaniem destrukcyjnych zachowań, które psują relacje?
Dzięki tej książce uporasz się ze swoją przeszłością, z doświadczeniami sprzed lat lub brakami z dzieciństwa, które dziś odbijają się na twoim związku. Przepracowanie pułapek przeszłości pomoże ci uniknąć powielania negatywnych wzorców zachowań. Opracowany przez autorów kompleksowy plan ułatwi ci radzenie sobie z dysfunkcyjnymi trybami. Dowiesz się, w jaki sposób, często nieświadomie, przenosisz poznane wcześniej modele zachowań do obecnego związku, co może być przyczyną wielu problemów. Autorzy proponują ponad 90 wyjątkowych ćwiczeń opartych na terapii schematów, które krok po kroku pomogą ci naprawić relację z bliską osobą. Fundamentem zdrowego i szczęśliwego związku jest emocjonalna stabilność i zrównoważenie każdego z partnerów. Ten poradnik pomoże ci zbudować i utrwalić taki fundament.
Stań się Zdrowym Dorosłym, który stworzy udany i trwały związek!


Nie jest trudno się zakochać. Dużo trudniej jest stworzyć związek. A jeszcze trudniej – sprawić, żeby był to związek, który przetrwa życiowe burze. Wchodząc z kimś w bliską relację, wnosimy do niej bagaż doświadczeń z całego wcześniejszego życia. Czasem mamy w tym bagażu zdrowe narzędzia do budowania i naprawy relacji. Czasem jest to historia ran i braków z dzieciństwa, które przekładają się na tworzone przez nas związki. Autorzy książki, bazując na najnowszej wiedzy i swym ogromnym doświadczeniu, pokazują, jak uzdrowić relację. Opisują też bogaty zestaw narzędzi pomocnych w tym procesie. Na taką książkę czekałem.

 

Przemysław Mućko

 autor bloga Psychowiedza, współzałożyciel Centrum Terapii Schematu „Integral”W książce doskonale przedstawiono zastosowanie terapii schematu w przypadku problemów w związku. Autorzy w pogłębiony i klarowny sposób opisują, skąd się biorą te problemy i jak je skutecznie rozwiązać. Mocną stroną książki jest też żywy język, mnóstwo przykładów oraz dążenie do nawiązania kontaktu z czytelnikiem i zaangażowania go w proces zmiany. Poradnik będzie cenną pomocą w terapii, a jednocześnie może przydać się w trakcie samodzielnej pracy nad kłopotami w relacjach miłosnych.

Jędrzej Kosewski

certyfikowany terapeuta i superwizor terapii schematuDo mojego gabinetu często przychodzą osoby, które pragną w ramach kontaktu indywidualnego zrozumieć i zmienić powtarzające się w ich związkach wzorce dotyczące konfliktów, problemów seksualnych, przemocy i zdrady. Poradnik z pewnością pomoże im w tej pracy. Wyczerpującą odpowiedź znajdą tu również wszyscy, którzy zadają sobie pytanie:: „Jak to się dzieje, że zawsze przyciągam określony typ człowieka, i co z tym zrobić?”. Ze względu na obfitość objaśnień i przykładów książka będzie pomocna zarówno osobom, które pierwszy raz zetkną się z terapią schematu, jak i tym, które już pracowały w tym nurcie, a czytelnicy zainteresowani terapią uważności oraz terapią akceptacji i zaangażowania znajdą w niej ciekawe odniesienia. Duża liczba praktycznych ćwiczeń daje szansę na rozpoczęcie procesu zmiany w związku niezależnie od decyzji o podjęciu wspólnej terapii.

 

Małgorzata Bielak

 certyfikowany terapeuta i superwizor terapii schematu i terapii poznawczo-behawioralnej

Product Details
GWP
16831
9788382581393
978-83-8258-139-3

Data sheet

Published in
Sopot
Publication date
2019
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
384
Dimensions (mm)
190 x 240
Weight (g)
670
 • Rozdział 1
  Terapia schematów – w stronę naukowego rozumienia związków
  Rozdział 2
  Czas przeszły, czas teraźniejszy – zrozumieć wzorce rodzinne
  Rozdział 3
  Przyciąganie, miłość romantyczna i chemia schematów
  Rozdział 4
  Powrót do przyszłości
  Rozdział 5
  Tryby schematów – w czasie teraźniejszym
  Rozdział 6
  Świadomość trybu
  Rozdział 7
  Radzenie sobie z trybami
  Rozdział 8
  Czas przeszły – radzenie sobie z trybami rodzicielskimi
  Rozdział 9
  „Wielka ucieczka” – zrozumieć tryby radzenia sobie
  Rozdział 10
  Zaspokajanie potrzeb wewnętrznego dziecka
  Rozdział 11
  Zmiana trybów
  Rozdział 12
  Przywrócenie Dorosłemu przydomka „Zdrowy”
  Rozdział 13
  Prosta droga – radzenie sobie z konfliktami, komunikacja i podejmowanie decyzji
  Rozdział 14
  Seks z punktu widzenia trybów
  Rozdział 15
  Romans
  Rozdział 16
  Emocjonalne uczenie się
Comments (0)