- Reduced price
- New
Reference: 19274
Ocena rozwoju motorycznego niemowląt. Skala Alberta.
Author: Martha Piper
(AIMS)
Order to parcel locker
easy pay
Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details
Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details
If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details
Książka stanowi niezwykle cenne źródło informacji dla rodziców, a także dla terapeutów, którzy pragną zgłębić wiedzę z zakresu rozwoju psychoruchowego niemowląt. Na podstawie literatury specjalistycznej oraz wieloletniego doświadczenia Autorek analizowane są istotne, czasami dosyć kontrowersyjne, aspekty rozwoju niemowląt. Autorki często rozprawiają się z mitami krążącymi w środowisku rodziców, jak na przykład:: 6-miesięczne niemowlę powinno już siedzieć, asymetria do 3. miesiąca jest normą, chodziki jeszcze nikomu nie zaszkodziły… Książka w sposób przejrzysty i uporządkowany rozprawia się z wieloma tego typu mitami, dając Czytelnikowi rzetelną wiedzę.
Na początku przedstawiony jest rozwój dziecka, z uwzględnieniem nieprawidłowości, które powinny zwrócić uwagę rodziców. W kolejnej części rodzic zapoznaje się z problemami, które często dotykają niemowląt, jak na przykład:: asymetria ułożeniowa i funkcjonalna, nieprawidłowe napięcie mięśniowe czy problemy z karmieniem piersią. W kolejnych rozdziałach poruszane są tematy związane z wspomaganiem rozwoju niemowlęcia, jak na przykład:: istota prawidłowej pielęgnacji, zasadność używania sprzętów dedykowanych niemowlętom, chustonoszenie, basen z niemowlęciem. Z lektury rodzice uzyskają wiele ciekawych i jakże istotnych dla rozwoju niemowlęcia informacji, jak na przykład:: czym jest plastyczność układu nerwowego, co oznacza termin High Need Baby, czy niemowlęta mogą mieć problemy z integracją sensoryczną? W książce szczegółowo omówiony został także temat kształtowania się stóp i stawów biodrowych, ich diagnostyki i sposobów terapii. Autorki wiele uwagi poświęciły także najczęściej stosowanym metodom w fizjoterapii pediatrycznej. Książka wzbogacona została wieloma zdjęciami, ilustracjami, co sprawia, że łatwo i przyjemnie się ją czyta. Pozycja ta jest prawdopodobnie pierwszą tego typu książką, odpowiadającą na wiele trudnych pytań dotyczących rozwoju psychoruchowego niemowląt.
O Autorkach
Dr n. o kf. Magdalena Pyzio-Kowalik
Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej obroniła rozprawą doktorską pt. „Ocena asymetrii ułożeniowej niemowląt z zaburzeniami ośrodkowej koordynacji nerwowej”. Pracowała jako wykładowca akademicki, jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii pediatrycznej. Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath i wielu innych metod stosowanych w terapii niemowląt i dzieci. Instruktorka pływania i pływania osób z niepełnosprawnością. Od siedemnastu lat jako fizjoterapeutka pracuje z niemowlętami i dziećmi prezentującymi różnego rodzaju zaburzenia rozwoju psychoruchowego. Zafascynowana plastycznością układu nerwowego i możliwościami, jakie niesie ona w pracy z pacjentami neurologicznymi. Stale poszerza swoją wiedzę, szukając nowych rozwiązań w pracy z pacjentami podczas rozlicznych kursów warsztatów i szkoleń. Wiceprezes Fundacji Dajemy Wsparcie. Prywatnie miłośniczka pływania, biegania i wielogodzinnych wędrówek po górach. Uwielbia dobrą literaturę i naukę języków obcych.
Dr n. o kf. Katarzyna Prasał
Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej obroniła z wyróżnieniem rozprawą doktorską pt. „Ocena skuteczności metody Vojty i NDT-Bobath u niemowląt z zaburzeniami ośrodkowej koordynacji nerwowej”. Pracowała jako wykładowca akademicki, jest autorką i współautorką publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii pediatrycznej. Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath i wielu innych metod stosowanych w terapii niemowląt i dzieci. Instruktorka fitness, wyczynowo trenowała pływanie. Od dziewiętnastu lat pracuje jako fizjoterapeutka z niemowlętami i dziećmi prezentującymi różny poziom deficytów w zakresie rozwoju psychoruchowego. Szczególne miejsce w jej pracy zajmują pacjenci z rzadkimi zespołami genetycznymi. Stale poszerza swoją wiedzę, szukając nowych rozwiązań w pracy z pacjentami podczas rozlicznych kursów warsztatów i szkoleń. Członek Zarządu Stowarzyszenia Specjalistów Treningu Medycznego. Prywatnie miłośniczka dalekich podróży i kultury hiszpańskiej. Każdą wolną chwilę poświęca na doskonalenie znajomości języka hiszpańskiego.
Data sheet
Reference: 19274
Author: Martha Piper
(AIMS)
Reference: 19609
Author: Ilona Kopyta
Reference: 18868
Author: Emilia Mikołajewska
Podejście medyczne i biocybernrtyczne
Reference: 19780
Author: Anna Makarczuk
Diagnoza, kompensacja i korekcja
Reference: 18099
Author: Tadeusz Pietras