• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
  • Nowy
Fakty i mity na temat rozwoju psychoruchowego niemowląt. Spojrzenie fizjoterapeutyczne.

Fakty i mity na temat rozwoju psychoruchowego niemowląt. Spojrzenie fizjoterapeutyczne.

9788366987128
80,00 zł
68,90 zł Zniżka 11,10 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 68,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Książka stanowi niezwykle cenne źródło informacji dla rodziców, a także dla terapeutów, którzy pragną zgłębić wiedzę z zakresu rozwoju psychoruchowego niemowląt. Na podstawie literatury specjalistycznej oraz wieloletniego doświadczenia Autorek analizowane są istotne, czasami dosyć kontrowersyjne, aspekty rozwoju niemowląt. Autorki często rozprawiają się z mitami krążącymi w środowisku rodziców, jak na przykład:: 6-miesięczne niemowlę powinno już siedzieć, asymetria do 3. miesiąca jest normą, chodziki jeszcze nikomu nie zaszkodziły… Książka w sposób przejrzysty i uporządkowany rozprawia się z wieloma tego typu mitami, dając Czytelnikowi rzetelną wiedzę.
Na początku przedstawiony jest rozwój dziecka, z uwzględnieniem nieprawidłowości, które powinny zwrócić uwagę rodziców. W kolejnej części rodzic zapoznaje się z problemami, które często dotykają niemowląt, jak na przykład:: asymetria ułożeniowa i funkcjonalna, nieprawidłowe napięcie mięśniowe czy problemy z karmieniem piersią. W kolejnych rozdziałach poruszane są tematy związane z wspomaganiem rozwoju niemowlęcia, jak na przykład:: istota prawidłowej pielęgnacji, zasadność używania sprzętów dedykowanych niemowlętom, chustonoszenie, basen z niemowlęciem. Z lektury rodzice uzyskają wiele ciekawych i jakże istotnych dla rozwoju niemowlęcia informacji, jak na przykład:: czym jest plastyczność układu nerwowego, co oznacza termin High Need Baby, czy niemowlęta mogą mieć problemy z integracją sensoryczną? W książce szczegółowo omówiony został także temat kształtowania się stóp i stawów biodrowych, ich diagnostyki i sposobów terapii. Autorki wiele uwagi poświęciły także najczęściej stosowanym metodom w fizjoterapii pediatrycznej. Książka wzbogacona została wieloma zdjęciami, ilustracjami, co sprawia, że łatwo i przyjemnie się ją czyta. Pozycja ta jest prawdopodobnie pierwszą tego typu książką, odpowiadającą na wiele trudnych pytań dotyczących rozwoju psychoruchowego niemowląt.


O Autorkach

Dr n. o kf.  Magdalena Pyzio-Kowalik
Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej obroniła rozprawą doktorską pt. „Ocena asymetrii ułożeniowej niemowląt z zaburzeniami ośrodkowej koordynacji nerwowej”.  Pracowała jako wykładowca akademicki, jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii pediatrycznej.  Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath i wielu innych metod stosowanych w terapii niemowląt i dzieci. Instruktorka pływania i pływania osób z niepełnosprawnością. Od siedemnastu lat jako fizjoterapeutka pracuje z niemowlętami i dziećmi prezentującymi różnego rodzaju zaburzenia rozwoju psychoruchowego. Zafascynowana plastycznością układu nerwowego i możliwościami, jakie niesie ona w pracy z pacjentami neurologicznymi.  Stale poszerza swoją wiedzę, szukając nowych rozwiązań w pracy z pacjentami podczas rozlicznych kursów warsztatów i szkoleń. Wiceprezes Fundacji Dajemy Wsparcie. Prywatnie miłośniczka pływania, biegania i wielogodzinnych wędrówek po górach. Uwielbia dobrą literaturę i naukę języków obcych.

Dr n. o kf.  Katarzyna Prasał
Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Tytuł doktora nauk o kulturze fizycznej obroniła z wyróżnieniem rozprawą doktorską pt. „Ocena skuteczności metody Vojty i NDT-Bobath u niemowląt z zaburzeniami ośrodkowej koordynacji nerwowej”.  Pracowała jako wykładowca akademicki, jest autorką i współautorką publikacji naukowych z zakresu fizjoterapii pediatrycznej.  Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath i wielu innych metod stosowanych w terapii niemowląt i dzieci. Instruktorka fitness, wyczynowo trenowała pływanie. Od dziewiętnastu lat pracuje jako fizjoterapeutka z niemowlętami i dziećmi prezentującymi różny poziom deficytów w zakresie rozwoju psychoruchowego. Szczególne miejsce w jej pracy zajmują pacjenci z rzadkimi zespołami genetycznymi.  Stale poszerza swoją wiedzę, szukając nowych rozwiązań w pracy z pacjentami podczas rozlicznych kursów warsztatów i szkoleń. Członek Zarządu Stowarzyszenia Specjalistów Treningu Medycznego. Prywatnie miłośniczka dalekich podróży i kultury hiszpańskiej. Każdą wolną chwilę poświęca na doskonalenie znajomości języka hiszpańskiego.

Szczegóły produktu
Continuo
19761
9788366987128
978-83-66987-12-8

Opis

Miejsce wydania
Wrocław
Rok wydania
2024
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
192
Wymiary (mm)
165 x 235
Liczba ilustracji
109
  • 1. Pojęcie normy rozwojowej w pierwszym roku życia
    2. Asymetria jako główna przyczyna zgłaszania się rodziców do fizjoterapeuty
    3. moje dziecko nie chce leżeć na brzuchu…
    4. Kiedy niemowlę musi się obracać samodzielnie z pleców na brzuch i odwrotnie?
    5. Czworakowanie, pełzanie i inne formy lokomocji
    6. co z tym siedzeniem…?
    7. wszystkie dzieci już stoją i robią pierwsze kroczki a moje jeszcze nie…
    8. plastyczność układu nerwowego – co to takiego?
    9. tendencja do obniżonego napięcia mięśniowego u niemowląt
    10. moje dziecko pręży się i odgina do tyłu
    11. problem z karmieniem niemowlęcia… jak może pomóc fizjoterapeuta?
    12. Jak wesprzeć rozwój niemowlęcia? czyli wszystko o prawidłowej pielęgnacji
    13. Chustonoszenie – za czy przeciw?
    14. czy w pierwszym roku życia można stwierdzić zaburzenia integracji sensorycznej?
    15. Co oznacza termin Hight Need Baby?
    16. niemowlę na basenie
    17. słów kilka o stawach biodrowych
    18. wszystko o małych stopach i pierwszych bucikach
    19. najczęściej stosowane terapie w rehabilitacji niemowląt
    20. inne kwestie jakże istotne – co z bujaczkami, hamaczkami, matami edukacyjnymi i innymi gadżetami?
    Zakończenie
    Alfabetyczny słownik specjalistycznych terminów i skrótów użytych w tekście
    Bibliografia
Komentarze (0)