• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Trening inteligencji emocjonalnej w schizofrenii

Trening inteligencji emocjonalnej w schizofrenii

Poradnik terapeuty

9788393809943
Książka z płytą CD
69.00 zł
49.90 zł Save 19.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 49.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Stoimy na progu całkiem nowego spojrzenia na zaburzenia z kręgu schizofrenii, które otwiera nowe szansę na leczenie i rehabilitację pacjentów z tym schorzeniem.
Przez drugi czas wyłącznym celem terapeutycznym było opanowanie objawów, przede wszystkim urojeń i halucynacji. W ostatnich latach daje się natomiast zauważyć, że skuteczne leczenie deficytów poznawczych i objawów negatywnych stanowi o wiele większe wyzwanie dla złagodzenia przebiegu choroby. Objawy negatywne mają większe znaczenie niż objawy pozytywne dla skutecznej społecznej i zawodowej integracji pacjenta, jak również w kwestiach stosowania bardziej złożonych oddziaływań terapeutycznych nowoczesnej terapii behawioralnej, właściwych dla danego problemu czy zaburzenia.
Ponadto inspirowane podejściem ewolucyjnym badania biologiczne dostarczyły w ostatnich latach istotnych wskazówek udowadniających, że schizofrenia to choroba „socjalnego funkcjonowania mózgu (Burns, 2006). Procesy poznawcze polegają przede wszystkim na interakcji społecznej. Ograniczenia neuroplastyczności w krytycznych dla rozwoju okresach czasowych rozwoju mogą wytworzyć niepokonywalne granice dla rozwoju własnego potencjału i osiągnięcia ważnych, z punktu widzenia osobistego, celów życiowych.
Na drodze nowatorskiego zastosowania treningu dla polepszenia inteligencji emocjonalnej pacjenci ze schizofrenią i zaburzeniami schizoafektywnymi mogą wytrenować również te krytyczne aspekty poznania społecznego, które są istotne dla rozwoju i rehabilitacji. Przykładami obszarów funkcjonowania, na których skupia się ten trening, są społeczne samopostrzeganie i społeczne postrzeganie innych, umiejętność emocjonalnej zmiany perspektywy, umiejętności rozpoznawania celów działania innych osób, obchodzenie się z negatywnymi emocjami, takimi jak lęk, czy depresja (mechanizmy regulacji naprawczej nastroju), a także umiejętność intensyfikowania pozytywnych emocji i możliwie długofalowego ich utrzymywania (mechanizmy stabilizujące nastrój). Deficyty w tych obszarach są właściwie podstawową cechą zaburzeń z kręgu schizofrenii, związaną z ryzykiem chorowania. Nowe badania wykazały, że znacząco wpływają one nie tylko na możliwość nawrotów choroby, ale również na orientację w „przestrzeni międzyludzkiej. Co za tym idzie, decydują one o tym, czy człowiek mimo zachorowania na schizofrenię będzie mógł zrealizować osobiste cele życiowe, w takich dziedzinach życia jak partnerstwo, przyjaźń i praca. Trening inteligencji emocjonalnej skupia się na tych podstawowych procesach, aby w połączeniu z nowoczesnym leczeniem przeciwpsychotycznym poszerzać potencjał rehabilitacyjny i jakość życia pacjentów dotkniętych schizofrenią.
Bazylea, zimą 2007
Roland Yauth, Rolf-Dieter Stieglitz
CD-ROM
Płyta zawiera materiały opublikowane w załączniku książki. Dane te mogą zostać odczytane i wydrukowane przy pomocy programu Acrobat ®Reader (bezpłatna wersja dostępna na stronie www.adobe.com/products/acrobat).
Oprócz tego płyta zawiera w formacie jpg dziesięć zdjęć do treningu rozpoznawania emocji wyrażanych poprzez mimikę, które powinni Państwo wydrukować, najlepiej na dobrym gatunkowo papierze.
Product Details
12934
9788393809943
978-83-938099-4-3

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2014
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
142
Dimensions (mm)
210 x 295
Weight (g)
560
 • Rozdział 1: ZABURZENIA Z KRĘGU SCHIZOFRENII: KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA CHOROBY I JEJ PRZEBIEGU
  1.1 Charakterystyka objawów
  1.2 Epidemiologia i przebieg
  1.3 Wskazówki diagnostyczne
  Rozdział 2: PROFIL NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI - OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA POZNAWCZEGO, POZNANIA SPOŁECZNEGO I EMOCJONALNOŚCI
  2.1 Zaburzenia poznawcze jako przeszkoda w leczeniu
  2.2 Zaburzenia przetwarzania emocji i poznanie społeczne jako przeszkody w powodzeniu leczenia i rehabilitacji
  2.3 Metody farmakologiczne oraz metody terapii poznawczo-behawioralnej stosowane w celu poprawy procesów przetwarzania emocji i poznania społecznego
  Rozdział 3: TRENING INTELIGENCJI EMOCJONALNEJ - PODSTAWY EMPIRYCZNE I OBEJMUJĄCE SESJE INSTRUKCJE POSTĘPOWANIA DLA TERAPEUTÓW
  3.1 Formalna struktura sesji i identyfikacja osobistych celów terapii
  3.2 Organizacja czasowa pojedynczej sesji i ćwiczeń między sesjami
  Rozdział 4: PRZEBIEG POSZCZEGÓLNYCH SESJI
  4.1 Przegląd całego treningu
  4.2 Uczucie przygnębienia i depresji
  Bibliografia
  Załączniki
Comments (0)