- Reduced price
Reference: 18634
Technologia produktów roślinnych. Leki, suplementy diety i kosmetyki.
Author: Małgorzata Sznitowska
Order to parcel locker
easy pay
Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details
Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details
If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details
Publikacja Fitofarmaceutyki – oparte na dowodach naukowych kompendium leczniczych produktów ziołowych została przygotowana pod redakcją naukową prof. dr. hab. n. farm. Mirosławy Krauze-Baranowskiej. Monografia dostarcza w sposób praktyczny i użyteczny istotnych informacji dotyczących roślinnych produktów leczniczych i roślinnych (botanicznych) suplementów diety, m.in. w zakresie ich jakości jako konsekwencji warunków procesu wytwarzania i wymagań w zakresie skuteczności i bezpieczeństwa. Czytelnik może zapoznać się ze specyfiką i kategoryzacją produktu ziołowego obowiązującą na wyspach brytyjskich, która w dużym stopniu odbiega od przyjętej w naszym kraju klasyfikacji, z korzyścią dla statusu rodzimego produktu leczniczego roślinnego i bezpieczeństwa pacjenta. Ułożony alfabetycznie wykaz surowców roślinnych, zawiera podsumowanie ich właściwości oraz zakresu zastosowania.
Istotnym elementem jest załączona ocena dostępnych dowodów naukowych – w jej skład wchodzi również ocena potencjału interakcji leków roślinnych z lekami zasadniczej farmakoterapii. Same zaś dowody – zarówno kliniczne, jak i przedkliniczne – podsumowane są w prosty i przejrzysty sposób, aby z łatwością i precyzją podjąć ostateczną decyzję o zasadności oraz bezpieczeństwie stosowania odżywczego lub leczniczego, produktu pochodzenia roślinnego. Aby wspomóc proces decyzyjny w kwestii użycia danego produktu roślinnego, w publikacji przedstawiono, w formie praktycznego schematu kluczowe punkty do rozważenia, w trakcie prowadzonych konsultacji z pacjentem np. w aptece.
Publikacja Fitofarmaceutyki – oparte na dowodach naukowych kompendium leczniczych produktów ziołowych jest skierowana do pracowników służby zdrowia – zarówno lekarzy, farmaceutów, jak i pielęgniarek – którzy w swojej praktyce spotykają się z pytaniami od pacjentów dotyczącymi interakcji produktów roślinnych z lekami konwencjonalnymi lub prośbą o wskazanie takiego produktu, który mógłby poprawić ich stan zdrowia czy sprawność układu odpornościowego. Ze względu na swój walor edukacyjny publikacja może być również przydatna dla studentów kierunków medycznych, farmaceutycznych i innych z obszaru nauk o zdrowiu.
Data sheet
Reference: 18634
Author: Małgorzata Sznitowska
Reference: 17796
Author: Anna Malm
Reference: 18739
Author: Magdalena Obrzut