• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne

Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne

Podstawy teoretyczne i katalog check-list

9788301225605
129.00 zł
115.90 zł Save 13.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 115.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

Publikacja niezbędna do nauki umiejętności z zakresu podstawowych czynności pielęgnacyjnych i zabiegów medycznych.

Książka została podzielona na 2 części::

Część I –  Wybrane czynności pielęgnacyjne i zabiegi usprawniające – podstawy teoretyczne i katalog check-list

Część II – Wybrane zabiegi diagnostyczne i lecznicze  – podstawy teoretyczne i katalog check-list.

Każdy podrozdział książki odnosi się do innej czynności pielęgnacyjnej lub zabiegu medycznego i został omówiony według jednego schematu –  cel główny oraz cele szczegółowe, które powinny być osiągnięte w zakresie realizowanego tematu, a także cele, wskazania, przeciwwskazania i zasady wykonywania danej czynności/zabiegu, następnie uwagi, w których opisano najistotniejsze kwestie związane z daną czynnością/zabiegiem. Na końcu podrozdziału umieszczono listę kontrolną (check-listę) do obiektywnej oceny wykonania danej czynności/zabiegu i proponowane kryteria zaliczenia.

Treści oparte są na najnowszym piśmiennictwie, wytycznych i doświadczeniu zawodowym zespołu autorskiego.

Publikacja adresowana do studentów kierunków medycznych, szczególnie pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego. Będzie również przydatna do ustawicznego kształcenia jako źródło aktualizowania wiedzy i umiejętności.

,,Obecnie w Polsce kontynuowane są działania dotyczące włączenia do procesu kształcenia w zawodach medycznych nauczania z wykorzystaniem metody symulacji. Związane jest to z wprowadzeniem centrów symulacji medycznej w większości uczelni medycznych kształcących pielęgniarki, położne, lekarzy, lekarzy dentystów czy ratowników medycznych. Stworzenie tak dogodnych warunków do realizacji procesu nauczania umiejętności praktycznych w warunkach symulowanych wiąże się z koniecznością realizacji efektów uczenia się z wykorzystaniem metod aktywizujących w oparciu o check-listy. Jest to część procesu kształcenia umiejętności instrumentalnych, których kontynuowanie realizowane jest w warunkach naturalnych. W całym procesie nauczania może zdarzyć się również, że student będzie miał możliwość realizacji niektórych umiejętności tylko w warunkach symulowanych (np. zabiegi wynikające z czynności chirurgicznych czy pediatrycznych). Recenzowana książka „Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne. Podstawy teoretyczne i katalog check-list” tym samym wpisuje się w potrzeby środowiska medycznego. Koncepcja podręcznika jest przemyślana i dopracowana w szczegółach. Dzięki temu treść książki jest uporządkowana i czytelna dla odbiorcy. Konstrukcja podręcznika daje możliwość czytelnikowi szybkiego dotarcia do poszukiwanych informacji i otrzymania wyczerpującego materiału do analizy. Niewątpliwie książka „Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne. Podstawy teoretyczne i katalog check-list” jest wartościowa, dobrze skonstruowana i dostosowana do procesu nauczania z wykorzystaniem metody symulacji w zawodach medycznych.”
Fragmenty recenzji prof. dr hab. n. med. Elżbiety Grochans,
Product Details
PZWL
18599
9788301225605
978-83-01-22560-5

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2022
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
500
Dimensions (mm)
165 x 235
Weight (g)
820
Comments (0)