• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne

Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne

Podstawy teoretyczne i katalog check-list

9788301225605
129,00 zł
115,90 zł Zniżka 13,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 115,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Publikacja niezbędna do nauki umiejętności z zakresu podstawowych czynności pielęgnacyjnych i zabiegów medycznych.

Książka została podzielona na 2 części::

Część I –  Wybrane czynności pielęgnacyjne i zabiegi usprawniające – podstawy teoretyczne i katalog check-list

Część II – Wybrane zabiegi diagnostyczne i lecznicze  – podstawy teoretyczne i katalog check-list.

Każdy podrozdział książki odnosi się do innej czynności pielęgnacyjnej lub zabiegu medycznego i został omówiony według jednego schematu –  cel główny oraz cele szczegółowe, które powinny być osiągnięte w zakresie realizowanego tematu, a także cele, wskazania, przeciwwskazania i zasady wykonywania danej czynności/zabiegu, następnie uwagi, w których opisano najistotniejsze kwestie związane z daną czynnością/zabiegiem. Na końcu podrozdziału umieszczono listę kontrolną (check-listę) do obiektywnej oceny wykonania danej czynności/zabiegu i proponowane kryteria zaliczenia.

Treści oparte są na najnowszym piśmiennictwie, wytycznych i doświadczeniu zawodowym zespołu autorskiego.

Publikacja adresowana do studentów kierunków medycznych, szczególnie pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego. Będzie również przydatna do ustawicznego kształcenia jako źródło aktualizowania wiedzy i umiejętności.

,,Obecnie w Polsce kontynuowane są działania dotyczące włączenia do procesu kształcenia w zawodach medycznych nauczania z wykorzystaniem metody symulacji. Związane jest to z wprowadzeniem centrów symulacji medycznej w większości uczelni medycznych kształcących pielęgniarki, położne, lekarzy, lekarzy dentystów czy ratowników medycznych. Stworzenie tak dogodnych warunków do realizacji procesu nauczania umiejętności praktycznych w warunkach symulowanych wiąże się z koniecznością realizacji efektów uczenia się z wykorzystaniem metod aktywizujących w oparciu o check-listy. Jest to część procesu kształcenia umiejętności instrumentalnych, których kontynuowanie realizowane jest w warunkach naturalnych. W całym procesie nauczania może zdarzyć się również, że student będzie miał możliwość realizacji niektórych umiejętności tylko w warunkach symulowanych (np. zabiegi wynikające z czynności chirurgicznych czy pediatrycznych). Recenzowana książka „Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne. Podstawy teoretyczne i katalog check-list” tym samym wpisuje się w potrzeby środowiska medycznego. Koncepcja podręcznika jest przemyślana i dopracowana w szczegółach. Dzięki temu treść książki jest uporządkowana i czytelna dla odbiorcy. Konstrukcja podręcznika daje możliwość czytelnikowi szybkiego dotarcia do poszukiwanych informacji i otrzymania wyczerpującego materiału do analizy. Niewątpliwie książka „Podstawowe czynności pielęgnacyjne i zabiegi medyczne. Podstawy teoretyczne i katalog check-list” jest wartościowa, dobrze skonstruowana i dostosowana do procesu nauczania z wykorzystaniem metody symulacji w zawodach medycznych.”
Fragmenty recenzji prof. dr hab. n. med. Elżbiety Grochans,
Szczegóły produktu
PZWL
18599
9788301225605
978-83-01-22560-5

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2022
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
500
Wymiary (mm)
165 x 235
Waga (g)
820
Komentarze (0)