• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
ZDĄŻYĆ Z PRAWDĄ - O sztuce komunikacji w hospicjum.

ZDĄŻYĆ Z PRAWDĄ - O sztuce komunikacji w hospicjum.

8392217012
22.00 zł
20.90 zł Save 1.10 zł Tax included
Lowest price within 30 days before promotion: 20.90 zł
Quantity
Product unavailable
Out of print

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Jak powiedzieć drugiemu człowiekowi, że jest nieuleczalnie chory, a jego życie dobiega kresu? Co na to rodzina, przyjaciele? Czy grę pozorów, wzajemnego udawania, że wszystko się jakoś ułoży, można przerwać? Czy można przygotować się do nadchodzącego pożegnania?
Książka autorstwa ks. dr. Piotra Krakowiaka, Krajowego Duszpasterza Hospicjów, nie odpowiada na te wszystkie pytania. Nie daje gotowej recepty. Ale za to jest świetnym obrazem relacji między pacjentem i jego najbliższymi, lekarzem, pielęgniarką etc. To fachowe studium wiedzy na temat komunikacji w obliczu nieuchronnej śmierci, poparte przykładami z życia i wiedzą teoretyczną.
Pierwszy rozdział traktuje właśnie o tym, jak wygląda codzienność hospicyjnej posługi. W drugim naszkicowano etapy choroby terminalnej. Trzecia część książki poświęcona jest II Ogólnopolskiej Kampanii Hospicjum to też Życie AD 2005.
Profesjonalne wydanie, interesujące, artystyczne fotografie i wysoki poziom merytoryczny pozycji sprawiają, że Zdążyć z prawdą jest dobrą lekturą zarówno dla personelu hospicjów i oddziałów szpitalnych, jak i studentów medycyny, socjologii, psychologii itp. oraz wolontariuszy i rodzin pacjentów.
Product Details
Via Medica
6059
83-922170-1-2

Data sheet

Published in
Gdańsk
Publication date
2006
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
127
Dimensions (mm)
165 x 235
Weight (g)
210
  • WSTĘP
    Zaproszenie do sięgnięcia po tę książkę, napisaną wspólnie z pracownikami i wolontariuszami hospicjów z całego kraju.
  • ROZDZIAŁ I. HOSPICYJNE OPOWIADANIA O SZTUCE KOMUNIKACJI
    Autentyczne historie nadesłane z hospicjów w Gdańsku, Ostródzie, Giżycku, Warszawie, Częstochowie, Byczynie w Ziemi Kluczborskiej oraz z ośrodków z Nowego Miasta Lubawskiego, Starych Siołkowic, Skierniewic, Dąbrowy Tarnowskiej, Malborka, Łodzi i Bydgoszczy. Uczą poprzez emocjonalny i szczery przekaz, jak ważnym i trudnym zagadnieniem jest komunikacja z chorym i umierającym człowiekiem i jego bliskimi.
  • ROZDZIAŁ II. PODSTAWY KOMUNIKACJI Z CHORYM U KRESU JEGO ŻYCIA
    Próba przekazania teoretycznego przewodnika po sztuce komunikacji. Specyficzne potrzeby chorego w początkowej fazie choroby terminalnej, w okresie jej zaawansowania oraz w czasie agonii i umierania są przedstawione, by pomóc tym, którzy w swojej pracy lub w osobistym doświadczeniu chcą być blisko i wspierać. Wybór literatury i bibliografia mogą służyć tym, którzy potrzebują więcej wiedzy na ten temat.
  • ROZDZIAŁ III. II OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE
    Relacja o tym, jak ponad 100 ośrodków hospicyjnych uczyło siebie i innych, jak zdążyć z prawdą, jednym głosem mówiąc o potrzebach ruchu hospicyjnego i opieki paliatywnej w Polsce. Relacje z koncertów w Gdańsku, Białymstoku, Kluczborku, Skierniewicach, Szczecinie, Wrocławiu, Koszalinie, Złotowie, oraz sprawozdania z debat w Czechowicach-Dziedzicach, Elblągu, Gorzowie, Jaworznie, Łodzi, Pile, Bytowie w Ziemi Słupskiej, Zamościu ilustrują zakres podjętej debaty. Informacje o zaangażowaniu mediów, relacja z podsumowania akcji na Jasnej Górze oraz barwne fotografie z kampanii są najlepszym dowodem pracy, którą wspólnie wykonaliśmy.
  • POSŁOWIE
    Szczególnie cenna refleksja na temat podjętego tematu komunikacji z pacjentem, ale również ocena książki i kampanii pióra jednego z filarów polskiego ruchu hospicyjnego i medycyny paliatywnej w Polsce i w Europie, prof. dr hab. med. Jacka Łuczaka z Poznania
Comments (0)