• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
 • New
Neurologia ambulatoryjna

Neurologia ambulatoryjna

9788301234409
199.00 zł
169.90 zł Save 29.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 169.90 zł
Quantity
Teaser
2024-06-26

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

„Neurologia ambulatoryjna” to doskonały przewodnik postępowania dla wszystkich lekarzy spotykających się z chorobami neurologicznymi w swojej praktyce zawodowej.

W książce przedstawiono objawy i choroby neurologiczne, metody diagnostyki i leczenia dostępne w Polsce, mające zastosowanie w warunkach ambulatoryjnych oraz gabinecie lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Opisano zasady właściwej kontroli przebiegu choroby, wskazania do pilnej konsultacji neurologicznej i zasady kwalifikacji i terapii chorób neurologicznych wymagających leczenia szpitalnego.

 • Choroby układu nerwowego obejmują wiele schorzeń, z którymi stykają się nie tylko neurolodzy, lecz także lekarze innych specjalności zarówno w pracy ambulatoryjnej, jak i codziennej praktyce szpitalnej.
 • Właściwe rozpoznanie i postępowanie diagnostyczne mogą sprawiać kłopoty z powodu zróżnicowanych objawów neurologicznych i dolegliwości zgłaszanych przez chorych, a także trudności w doborze i interpretacji badań dodatkowych.
 • W ostatnich latach istotnie zwiększyły się możliwości diagnostyki i terapii chorób neurologicznych w tym naczyniowych, demielinizacyjnych, neurodegeneracyjnych lub padaczki. O ile rozpoczęcie leczenia zwykle pozostaje w rękach specjalisty neurologa, o tyle kontrola efektywności lub tolerancji leczenia a nierzadko jego modyfikacja często spoczywają na lekarzu rodzinnym, lub innym specjaliście, z którym konsultuje się pacjent.
 • Istnieje konieczność ustawicznego kształcenia w zakresie wczesnego rozpoznania i skutecznego leczenia tych schorzeń.

Na rynku brakowało książki, która w jasny, uporządkowany sposób opisywałaby postępowanie w chorobach neurologicznych w warunkach poradni neurologicznej.

Publikację wzbogacają liczne tabele, zestawienie, punkty, sygnały alarmowe, odnośniki do materiałów dodatkowych w postaci qr-kodów oraz ciekawe zdjęcia.

Tematyka zainteresuje z pewnością neurologów, lekarzy POZ, osoby przygotowujące się do egzaminu specjalizacyjnego oraz specjalistów pracujących w szpitalnych oddziałach ratunkowych.

Product Details
PZWL
19428
9788301234409
978-83-01-23440-9

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2024
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
600
Dimensions (mm)
145 x 205
Comments (0)