• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
 • New
Pacjent po zawale serca. Postępowanie interdyscyplinarne. Tom 1-2

Pacjent po zawale serca. Postępowanie interdyscyplinarne. Tom 1-2

komplet

9788301235222
249.00 zł
219.90 zł Save 29.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 219.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Tom 1 monografii poświęconej interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego. Śmiertelność w tej populacji została w znacznym stopniu zredukowana, jednak ciągle pozostaje na niezadowalającym poziomie i opieka pozawałowa stanowi duże wyzwanie zarówno dla specjalistów, jak i dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Zespół specjalistów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wspomagany przez ekspertów z innych ośrodków, przygotował kompendium na temat szeroko rozumianej opieki nad chorymi po zawale serca, porządkując zasady postępowania, współpracy specjalistów różnych dziedzin medycyny i indywidualizacji terapii. Omówiono tu szczegółowo zasady klinicznej oceny ryzyka po wypisie, organizację leczenia, farmakoterapię, badania obrazowe po wypisie.
Czytelnik znajdzie tu również rozdział poświęcony pacjentom poddanym leczeniu zachowawczemu w ostrej fazie, zapaleniu osierdzia, zaburzeniom rytmu i przewodzenia oraz chorym wymagającym rewaskularyzacji po zawale serc i pacjentom z towarzyszącą wadą zastawkową. Kompendium jest znakomitym przewodnikiem dla lekarzy kardiologów i chorób wewnętrznych w codziennej praktyce, ale także dla studentów oraz lekarzy innych specjalizacji, mających pod swoją opieką pacjentów po ostrym zespole wieńcowym. Prezentuje ono aktualną wiedzę medyczną w temacie i omawia najnowsze wytyczne, ale przede wszystkim ma nieocenione walory praktyczne.
Tom 2 monografii poświęconej interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego. Śmiertelność w tej populacji została w znacznym stopniu zredukowana, jednak ciągle pozostaje na niezadowalającym poziomie i opieka pozawałowa stanowi duże wyzwanie zarówno dla specjalistów, jak i dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Zespół specjalistów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wspomagany przez ekspertów z innych ośrodków, przygotował kompendium na temat szeroko rozumianej opieki nad chorymi po zawale serca, porządkując zasady postępowania, współpracy specjalistów różnych dziedzin medycyny i indywidualizacji terapii.
Omówiono tu szczegółowo grupy pacjentów z niewydolnością serca, migotaniem przedsionków, hiperlipidemią, chorych młodych, w podeszłym wieku, z przewlekłą chorobą nerek, cukrzycą, a także z przewlekłą chorobą płuc, chorych na nowotwory, z depresją oraz wymagających operacji niekardiochirurgicznej. Ważną część tego tomu stanowi rozdział poświęcony postępowaniu niefarmakologicznemu w prewencji wtórnej. Ciekawy rozdział poświęcono mało znanemu aspektowi powrotu do pracy po zawale serca.
Autorzy wybiegają także w przyszłość, przedstawiając obszary przyszłych badań w omawianym temacie. Kompendium jest znakomitym przewodnikiem dla lekarzy kardiologów i chorób wewnętrznych w codziennej praktyce, ale także dla studentów oraz lekarzy innych specjalizacji, mających pod swoją opieką pacjentów po ostrym zespole wieńcowym. Prezentuje ono aktualną wiedzę medyczną w temacie i omawia najnowsze wytyczne, ale przede wszystkim ma nieocenione walory praktyczne.
Product Details
PZWL
19390
9788301235222
978-83-01-23522-2

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2024
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
650
Dimensions (mm)
165 x 235
Weight (g)
1090
 • TOM I

  1. Definicja, epidemiologia, skala problemu
  2. Zasady klinicznej oceny ryzyka przy wypisie
  3. Organizacja leczenia zawału serca po wypisie
  4. Leczenie farmakologiczne
  5. Leczenie przeciwpłytkowe i przeciwzakrzepowe
  6. Nieinwazyjne badania obrazowe po wypisie
  7. Pacjenci poddani leczeniu zachowawczemu w ostrej fazie
  8. Zapalenie osierdzia u chorych po zawale mięśnia sercowego
  9. Zaburzenia rytmu i przewodnictwa u pacjenta po zawale serca
  10. Chory wymagający rewaskularyzacji po zawale serca
  11. Chorzy po zawale serca z towarzyszącą wadą zastawkową
 • TOM II

  12. Szczególne grupy pacjentów
  13. Niefarmakologiczne postępowanie w prewencji wtórnej
  14. Ostry zespół wieńcowy w okresie aktywności zawodowej – ocena zdolności do pracy po przebytym zawale mięśnia sercowego, kwalifikacja zdarzenia jako wypadku przy pracy i choroby (para)zawodowej
  15. Aktywność seksualna po zawale serca
  16. Ocena jakości opieki
  17. Obszary przyszłych działań
You might also like
Comments (0)