• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Urazy rdzenia kręgowego. Powikłania i postępowanie rehabilitacyjne.

Urazy rdzenia kręgowego. Powikłania i postępowanie rehabilitacyjne.

9788361705437
79.00 zł
69.90 zł Save 9.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 69.90 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Urazy rdzenia kręgowego stanowią poważne wyzwanie terapeutyczne i wymagają podejścia multidyscyplinarnego. Zamierzeniem autorek książki „Urazy rdzenia kręgowego. Powikłania i postępowanie rehabilitacyjne było przedstawienie w kompleksowy sposób problematyki powikłań u pacjentów, którzy doświadczyli urazu rdzenia kręgowego, oraz procesu leczenia i rehabilitacji tych chorych.
Monografia przedstawia poszczególne etapy postępowania z chorym po urazie rdzenia kręgowego – w oparciu o aktualny stan wiedzy. Omawia powiązane ze sobą zagadnienia z pogranicza ortopedii, rehabilitacji medycznej, neurochirurgii, neurologii czy urologii. Obejmuje patogenezę, diagnostykę, rokowanie, leczenie i rehabilitację chorych z urazem rdzenia kręgowego z uwzględnieniem przyszłościowych metod leczenia, takich jak neuromodulacja czy robotyka. Multidyscyplinarny i innowacyjny charakter książki sprawia, iż może ona służyć lekarzom różnych specjalności, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, terapeutom zajęciowym, osobom pracującym z chorymi po urazach rdzenia kręgowego oraz wszystkim innym poszukującym wiedzy na ten temat.
„Książkę oceniam jako pozycję o dużej wartości naukowej i dydaktycznej. W mojej opinii niniejsza pozycja może być uznana za podręcznik przydatny w kształceniu każdej osoby zainteresowanej leczeniem pacjentów po URK. [...] Z pełnym przekonaniem można tę książkę zarekomendować zarówno wszystkim członkom zespołu rehabilitacyjnego, czyli lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, terapeutom zajęciowym, ortotykom, specjalistom ds. zarządzania rehabilitacją i innym osobom zaangażowanym w proces usprawniania osób po urazach rdzenia kręgowego, jak również studentom kierunków medycznych.
dr hab. n. med. Dominika Szalewska
kierownik Kliniki Rehabilitacji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego
„Książka stanowi interesujące i aktualne opracowanie naukowe, o bardzo dużych walorach praktycznych. Jest publikacją, jakiej do tej pory brakowało w środowisku lekarzy i innych osób zajmujących się chorymi po urazach rdzenia kręgowego.
dr hab. n. med. Beata Łabuz-Roszak
specjalista w dziedzinie neurologii i rehabilitacji medycznej Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Product Details
17948
9788361705437
978-83-61705-43-7

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2021
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
240
Dimensions (mm)
165 x 235
Weight (g)
440
Comments (0)