• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Antybiotyki w praktyce ambulatoryjnej

Antybiotyki w praktyce ambulatoryjnej

8388778749
32.00 zł
29.40 zł Save 2.60 zł Tax included
Lowest price within 30 days before promotion: 29.40 zł
Quantity
Product unavailable
Out of print

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Drogie Koleżanki i Koledzy!
Z wielką radością napisałam kolejną pracę dotyczącą stosowania antybiotyków w lecznictwie otwartym. Opracowanie to przeznaczone jest dla lekarza podstawowej opieki medycznej, który w nawale codziennej pracy nie znajduje wiele czasu na studiowanie bieżącego piśmiennictwa.
W pracy zawarty jest opis ważniejszych patogenów odpowiedzialnych za zakażenia u pacjentów leczonych ambulatoryjnie, antybiotyki stosowane w terapii, z uwzględnieniem ich aktywności w stosunku do drobnoustrojów powodujących zakażenia, a także w miarę aktualne dane o ich wrażliwości na naszym terenie. Opracowanie zawiera także krótką charakterystykę zakażeń z uwzględnieniem etiologii i zwróceniem uwagi na częstość izolacji poszczególnych drobnoustrojów w zakażeniach.
Lekarz praktyk znajdzie tu także wskazówki dotyczące leczenia i szczegółowy opis antybiotyków stosowanych w terapii empirycznej zakażeń w warunkach ambulatoryjnych. Chciałabym jednak podkreślić, że nie zwalnia to lekarza praktyka od zapoznania się z treścią ulotki informacyjnej dołączonej do konkretnego preparatu handlowego, gdzie podany jest aktualny i obowiązujący, tj. zarejestrowany w Polsce sposób dawkowania. Pragnę zwrócić również uwagę Czytelnika na aktualnie istniejące tendencje w leczeniu chorób infekcyjnych, polegające na skracaniu terapii i intensyfikacji dawkowania. Strategia ta ma na celu zminimalizowanie ryzyka selekcji mutantów opornych. Z uwagi na narastającą oporność na antybiotyki, także wśród szczepów bakterii odpowiedzialnych za zakażenia w warunkach pozaszpitalnych, chcę przestrzec przed nadużywaniem antybiotyków, zwłaszcza u dzieci starszych - tych powyżej 2 roku życia. Szczepy lekoopornych gronkowców (MRSA) i pałeczek Gram(-) wytwarzających tzw. beta-laktamazy o rozszerzonym spektrum (ESBL) przestają być tylko specyfiką szpitalną.
W najbliższej przyszłości nie przewiduje się syntezy nowego leku o mechanizmie przeciwbakteryjnego działania innym niż dotychczas znane, stąd przydatność istniejących leków w terapii pozostaje w Państwa rękach.
Życzę, aby opracowanie to było pomocne w ciężkiej, codziennej pracy każdego lekarza dla najwyższego dobra, jakim jest zdrowie pacjenta.
prof. Danuta Dzierżanowska
Product Details
4263
83-88778-74-9

Data sheet

Published in
Bielsko-Biała
Publication date
2005
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
383
Dimensions (mm)
145 x 205
Weight (g)
540
  • Przedmowa
    1. Wiadomości ogólne
    2. Grupy antybiotyków stosowane w praktyce ambulatoryjnej
    3. Drobnoustroje chorobotwórcze
    4. Diagnostyka i leczenie zakażeń
    5. Kompendium antybiotyków
  • Indeks
You might also like
Comments (0)