• Zamawiaj do paczkomatu
  • Płać wygodnie
  • Obniżka
Antybiotyki w praktyce ambulatoryjnej

Antybiotyki w praktyce ambulatoryjnej

8388778749
32,00 zł
29,40 zł Zniżka 2,60 zł Brutto
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 29,40 zł
Ilość
Produkt niedostępny
Nakład wyczerpany (niedostępny u wydawcy)

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD, Pocztę, email (dla ebooków). Kliknij po więcej

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni*. Kliknij po więcej szczegółów

Opis
Drogie Koleżanki i Koledzy!
Z wielką radością napisałam kolejną pracę dotyczącą stosowania antybiotyków w lecznictwie otwartym. Opracowanie to przeznaczone jest dla lekarza podstawowej opieki medycznej, który w nawale codziennej pracy nie znajduje wiele czasu na studiowanie bieżącego piśmiennictwa.
W pracy zawarty jest opis ważniejszych patogenów odpowiedzialnych za zakażenia u pacjentów leczonych ambulatoryjnie, antybiotyki stosowane w terapii, z uwzględnieniem ich aktywności w stosunku do drobnoustrojów powodujących zakażenia, a także w miarę aktualne dane o ich wrażliwości na naszym terenie. Opracowanie zawiera także krótką charakterystykę zakażeń z uwzględnieniem etiologii i zwróceniem uwagi na częstość izolacji poszczególnych drobnoustrojów w zakażeniach.
Lekarz praktyk znajdzie tu także wskazówki dotyczące leczenia i szczegółowy opis antybiotyków stosowanych w terapii empirycznej zakażeń w warunkach ambulatoryjnych. Chciałabym jednak podkreślić, że nie zwalnia to lekarza praktyka od zapoznania się z treścią ulotki informacyjnej dołączonej do konkretnego preparatu handlowego, gdzie podany jest aktualny i obowiązujący, tj. zarejestrowany w Polsce sposób dawkowania. Pragnę zwrócić również uwagę Czytelnika na aktualnie istniejące tendencje w leczeniu chorób infekcyjnych, polegające na skracaniu terapii i intensyfikacji dawkowania. Strategia ta ma na celu zminimalizowanie ryzyka selekcji mutantów opornych. Z uwagi na narastającą oporność na antybiotyki, także wśród szczepów bakterii odpowiedzialnych za zakażenia w warunkach pozaszpitalnych, chcę przestrzec przed nadużywaniem antybiotyków, zwłaszcza u dzieci starszych - tych powyżej 2 roku życia. Szczepy lekoopornych gronkowców (MRSA) i pałeczek Gram(-) wytwarzających tzw. beta-laktamazy o rozszerzonym spektrum (ESBL) przestają być tylko specyfiką szpitalną.
W najbliższej przyszłości nie przewiduje się syntezy nowego leku o mechanizmie przeciwbakteryjnego działania innym niż dotychczas znane, stąd przydatność istniejących leków w terapii pozostaje w Państwa rękach.
Życzę, aby opracowanie to było pomocne w ciężkiej, codziennej pracy każdego lekarza dla najwyższego dobra, jakim jest zdrowie pacjenta.
prof. Danuta Dzierżanowska
Szczegóły produktu
4263
83-88778-74-9

Opis

Miejsce wydania
Bielsko-Biała
Rok wydania
2005
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
383
Wymiary (mm)
145 x 205
Waga (g)
540
  • Przedmowa
    1. Wiadomości ogólne
    2. Grupy antybiotyków stosowane w praktyce ambulatoryjnej
    3. Drobnoustroje chorobotwórcze
    4. Diagnostyka i leczenie zakażeń
    5. Kompendium antybiotyków
  • Indeks
Zobacz także
Komentarze (0)