• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
Farmakoterapia u pacjentów w wieku podeszłym. Istotne problemy praktyczne.

Farmakoterapia u pacjentów w wieku podeszłym. Istotne problemy praktyczne.

Seria W gabinecie lekarza POZ. Farmakoterapia geriatria.

9788301227678
99.00 zł
87.90 zł Save 11.10 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 87.90 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description

Wydanie z serii „W gabinecie lekarza POZ”, przedstawiające praktyczne problemy związane z farmakoterapią u pacjentów w wieku podeszłym. Publikacja niezwykle cenna zarówno dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, internistów i geriatrów, ale także dla lekarzy innych specjalności, którzy mają do czynienia w swojej praktyce z pacjentami geriatrycznymi z wielochorobowością. Monografia unikalna ze względu na aktualność i

Przedstawiono tu najważniejsze aspekty w terapii farmakologicznej pacjentów w starszym wieku, jak farmakokinetyka leków i racjonalna farmakoterapia i stosowanie antybiotyków w geriatrii, specyfika leczenia psychiatrycznego, a także kardiologicznego, leczenia bólu i chorób przewodu pokarmowego. Nie pominięto ważnego tematu w populacji geriatrycznej – suplementacji, zespołu kruchości oraz geriatrycznego zespołu post-COVID. Publikację uzupełniają treści dotyczące najczęstszych działań niepożądanych oraz interakcji lekowych w omawianej grupie chorych.

Najnowsza analiza danych ludnościowych w Polsce ukazuje nie tylko spadek liczby ludności ogółem, ale również proces starzenia się społeczeństwa. Według ostatnich danych GUS, liczba osób w wieku ponad 65 lat sięgnęła około 7,25 miliona osób, co stanowi niemal 20% całego społeczeństwa. Starzenie się wiąże się z licznymi zmianami w funkcji wielu  narządów, które z kolei wpływają na pojawiające się  zmiany w zakresie parametrów farmakokinetyczno-farmakodynamicznych, a to z kolei wpływa zarówno na skuteczność, jak i  na bezpieczeństwo stosowanej farmakoterapii. Dodatkowo starzenie indukuje zmiany takie jak  zaburzenia widzenia, słuchu, połykania, wpływa na funkcje motoryczne i poznawcze, co może z kolei  wpływać na poprawność stosowania zaleconej farmakoterapii. W praktyce w polskiej populacji pacjentów senioralnych mamy do czynienia z licznymi patologiami w farmakoterapii, w szczególności z farmakoterapią nieprawidłowo dobraną, przyjmowaniem leków zbędnych  czy farmakoterapią jatrogenizacjyjną, które szczególnie w ocenie długoterminowej doprowadzają do zjawiska inwalidyzacji i pogorszenia jakości życia seniorów. W praktyce zamiast oligofarmakoterapii  seniorzy przyjmują nieracjonalną wielolekowość, niekorzystnie wzmacnianą przez samoleczenie i suplementomanie. W tej populacji często obserwujemy kaskady przepisywania leków, które doprowadzają w swojej konsekwencji do pogorszenia funkcjonowania pacjentów senioralnych. Istotnym problemem praktycznym jest także nieprawidłowe stosowanie leków psychotropowych, a także indukowanie uzależnień z uwagi na przewlekłe ich stosowanie. Ten ostatni problem dotyczy w szczególności benzodwuazepin oraz leków „Z” stosowanych w leczeniu bezsenności. W książce zebrano w odniesieniu do wyłącznie praktycznych problemów zagadnienia,  które w opinii zespołu Autorów odnoszą się do aktualnej  praktyki  farmakoterapii geriatrycznej.

Product Details
PZWL
19010
9788301227678
978-83-01-22767-8

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2023
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
210
Dimensions (mm)
150 x 235
Weight (g)
330
  • Farmakokinetyka leków w wieku podeszłym - aspekty praktyczne
    Jak prowadzić racjonalną farmakoterapię w geriatrii?
    Psychofarmakoterapia - blaski i cienie
    Farmakoterapia bólu u pacjenta w wieku podeszłym
    Antybiotykoterapia w geriatrii - co się zmienia?
    Inhibitory pompy protonowej w geriatrii - sprzymierzeńcy czy wrogowie
    Farmakoterapia chorób układu sercowo-naczyniowego - leki przeciwzakrzepowe, leki hipolipemizujące, przeciwarytmiczne i hipotensyjne
    Geriatryczny zespół post-COVID - jak można leczyć?
    Suplementy diety u pacjenta w podeszłym wieku - korzyści i zagrożenia
    Farmakoterapia a zespół kruchości
    Niepożądane działania farmakoterapii w populacji geriatrycznej. Czym są farmakoterapia jatrogenizacyjna i farmakoterapia nieprawidłowo dobrana? Jak postępować?
    Najczęstsze interakcje leków w populacji geriatrycznej - o czym należy pamiętać w praktyce
Comments (1)
Grade