• Zamawiaj do paczkomatu
 • Płać wygodnie
 • Obniżka
Farmakoterapia u pacjentów w wieku podeszłym. Istotne problemy praktyczne.

Farmakoterapia u pacjentów w wieku podeszłym. Istotne problemy praktyczne.

Seria W gabinecie lekarza POZ. Farmakoterapia geriatria.

9788301227678
99,00 zł
87,90 zł Zniżka 11,10 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 87,90 zł
Ilość
W ciągu 24 godzin

  Dostawa

Wybierz Paczkomat Inpost, Orlen Paczkę, DPD lub Pocztę Polską. Kliknij po więcej szczegółów

  Płatność

Zapłać szybkim przelewem, kartą płatniczą lub za pobraniem. Kliknij po więcej szczegółów

  Zwroty

Jeżeli jesteś konsumentem możesz zwrócić towar w ciągu 14 dni. Kliknij po więcej szczegółów

Opis

Wydanie z serii „W gabinecie lekarza POZ”, przedstawiające praktyczne problemy związane z farmakoterapią u pacjentów w wieku podeszłym. Publikacja niezwykle cenna zarówno dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, internistów i geriatrów, ale także dla lekarzy innych specjalności, którzy mają do czynienia w swojej praktyce z pacjentami geriatrycznymi z wielochorobowością. Monografia unikalna ze względu na aktualność i

Przedstawiono tu najważniejsze aspekty w terapii farmakologicznej pacjentów w starszym wieku, jak farmakokinetyka leków i racjonalna farmakoterapia i stosowanie antybiotyków w geriatrii, specyfika leczenia psychiatrycznego, a także kardiologicznego, leczenia bólu i chorób przewodu pokarmowego. Nie pominięto ważnego tematu w populacji geriatrycznej – suplementacji, zespołu kruchości oraz geriatrycznego zespołu post-COVID. Publikację uzupełniają treści dotyczące najczęstszych działań niepożądanych oraz interakcji lekowych w omawianej grupie chorych.

Najnowsza analiza danych ludnościowych w Polsce ukazuje nie tylko spadek liczby ludności ogółem, ale również proces starzenia się społeczeństwa. Według ostatnich danych GUS, liczba osób w wieku ponad 65 lat sięgnęła około 7,25 miliona osób, co stanowi niemal 20% całego społeczeństwa. Starzenie się wiąże się z licznymi zmianami w funkcji wielu  narządów, które z kolei wpływają na pojawiające się  zmiany w zakresie parametrów farmakokinetyczno-farmakodynamicznych, a to z kolei wpływa zarówno na skuteczność, jak i  na bezpieczeństwo stosowanej farmakoterapii. Dodatkowo starzenie indukuje zmiany takie jak  zaburzenia widzenia, słuchu, połykania, wpływa na funkcje motoryczne i poznawcze, co może z kolei  wpływać na poprawność stosowania zaleconej farmakoterapii. W praktyce w polskiej populacji pacjentów senioralnych mamy do czynienia z licznymi patologiami w farmakoterapii, w szczególności z farmakoterapią nieprawidłowo dobraną, przyjmowaniem leków zbędnych  czy farmakoterapią jatrogenizacjyjną, które szczególnie w ocenie długoterminowej doprowadzają do zjawiska inwalidyzacji i pogorszenia jakości życia seniorów. W praktyce zamiast oligofarmakoterapii  seniorzy przyjmują nieracjonalną wielolekowość, niekorzystnie wzmacnianą przez samoleczenie i suplementomanie. W tej populacji często obserwujemy kaskady przepisywania leków, które doprowadzają w swojej konsekwencji do pogorszenia funkcjonowania pacjentów senioralnych. Istotnym problemem praktycznym jest także nieprawidłowe stosowanie leków psychotropowych, a także indukowanie uzależnień z uwagi na przewlekłe ich stosowanie. Ten ostatni problem dotyczy w szczególności benzodwuazepin oraz leków „Z” stosowanych w leczeniu bezsenności. W książce zebrano w odniesieniu do wyłącznie praktycznych problemów zagadnienia,  które w opinii zespołu Autorów odnoszą się do aktualnej  praktyki  farmakoterapii geriatrycznej.

Szczegóły produktu
PZWL
19010
9788301227678
978-83-01-22767-8

Opis

Miejsce wydania
Warszawa
Rok wydania
2023
Numer wydania
1
Oprawa
miękka foliowana
Liczba stron
210
Wymiary (mm)
150 x 235
Waga (g)
330
 • Farmakokinetyka leków w wieku podeszłym - aspekty praktyczne
  Jak prowadzić racjonalną farmakoterapię w geriatrii?
  Psychofarmakoterapia - blaski i cienie
  Farmakoterapia bólu u pacjenta w wieku podeszłym
  Antybiotykoterapia w geriatrii - co się zmienia?
  Inhibitory pompy protonowej w geriatrii - sprzymierzeńcy czy wrogowie
  Farmakoterapia chorób układu sercowo-naczyniowego - leki przeciwzakrzepowe, leki hipolipemizujące, przeciwarytmiczne i hipotensyjne
  Geriatryczny zespół post-COVID - jak można leczyć?
  Suplementy diety u pacjenta w podeszłym wieku - korzyści i zagrożenia
  Farmakoterapia a zespół kruchości
  Niepożądane działania farmakoterapii w populacji geriatrycznej. Czym są farmakoterapia jatrogenizacyjna i farmakoterapia nieprawidłowo dobrana? Jak postępować?
  Najczęstsze interakcje leków w populacji geriatrycznej - o czym należy pamiętać w praktyce
Komentarze (1)
Oceń