• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
Diagnostyka chorób tarczycy. Kompendium.

Diagnostyka chorób tarczycy. Kompendium.

9788367390125
79.00 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Książka pt. ”Diagnostyka chorób tarczycy – kompendium” pod redakcją profesora Tomasza Bednarczuka jest praktycznym zbiorem zaleceń postępowania w chorobach tarczycy (...). Podręcznik składa się z pięciu części. Zawiera praktyczne informacje dotyczące badania podmiotowego, badania przedmiotowego oraz badań laboratoryjnych i obrazowych w chorobach tarczycy. Zaburzenia czynności tego gruczołu w postaci nadczynności i niedoczynności zostały w nim przedstawione w formie porównań objawów w badaniu podmiotowym, odchyleń w badaniu przedmiotowym oraz w badaniach laboratoryjnych i obrazowych.
Dużym walorem książki jest umieszczenie odchyleń u konkretnych pacjentów z obrazowaniem fotograficznym tych zmian, (...) omówienie przełomów w nadczynności i niedoczynności tarczycy ze wskazaniem międzynarodowych ustaleń dotyczących rozpoznań tych stanów, podkreślenie różnic w interpretacji testów tarczycowych w zależności od wieku, a także z uwzględnieniem ciąży i przyjmowanych leków. W tym miejscu należy podkreślić, że nie można analizować wyników badań tarczycowych w oderwaniu od wieku, ponieważ wartości tyreotropiny (TSH) powyżej górnej granicy normy u osoby młodej i osoby w wieku podeszłym mogą wskazywać na inne postępowanie terapeutyczne. Co ważne, w ocenianym podręczniku podkreślono różnice w interpretacji testów tarczycowych w ciąży. Omówiono różnice w wartościach stężeń TSH, FT4 i FT3 w zależności od trymestru ciąży, co wiąże się z leczeniem chorób tarczycy u kobiet ciężarnych. W opracowaniu wykazano również leki, których stosowanie może zaburzyć wyniki testów tarczycowych.
Bardzo praktyczne są rozdziały traktujące o wartości badań immunologicznych i obrazowych w chorobach tarczycy, a także badań radioizotopowych zastosowanych zarówno w diagnostyce przedoperacyjnej zmian ogniskowych tarczycy, jak i w monitorowaniu zmian ogniskowych leczonych radiojodem oraz w leczeniu i monitorowaniu zróżnicowanych raków tarczycy.
Diagnostyka chorób tarczycy - kompendium to wartościowa pozycja na endokrynologicznym rynku wydawniczym.
Z recenzji prof. dr. hab. n. med. Anhellego Syrenicza, Prezesa Polskiego Towarzystwa Tyreologicznego
Product Details
18988
9788367390125
978-83-67390-12-5

Data sheet

Published in
Polska
Publication date
2023
Issue number
1
Cover
hard cover
Pages count
112
Dimensions (mm)
170 x 240
Weight (g)
450
 • Badanie kliniczne
  Badania laboratoryjne
  Badanie ultrasonograficzne
  Badania scyntygraficzne tarczycy
  Biopsja cienkoigłowa tarczycy i badanie cytologiczne
Comments (1)
Grade