• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Joga jako terapia

Joga jako terapia

Podstawy i zmodyfikowane ćwiczenia podstawowe

9788366067608
99.00 zł
89.00 zł Save 10.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 89.00 zł
Quantity
Available in 2-3 days

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Można byłoby spytać, jak joga może być terapią i w jakiej mierze? Sam termin „terapia” ma wiele znaczeń i bez wątpienia wpisuje się w każdą zaplanowaną i systematyczną aktywność skierowaną ku swojemu ciału czy procesom mentalno-emocjonalnym. Jeśli pragniemy sobie pomóc i decydujemy się na taki czy inny zestaw ćwiczeń fizycznych czy psychicznych, to bez wątpienia jest to terapia w tym najpiękniejszym znaczeniu, w znaczeniu autoterapii. Szeroko opisane praktyki fizyczne, a szczególnie ćwiczenia podstawowe i asany, są swego rodzaju środkiem pomiędzy materią, konkretnością mięśni, powięzi czy nerwów a odczuwaniem energii, dobrostanu czy wewnętrznego wyciszenia. W zdrowotnym znaczeniu to jest celem.

Książka adresowana jest do określonego środowiska osób zajmujących się ćwiczeniami jogi. Ale ze względu na swój „szeroki” sposób podejścia do pracy z osobą może być rekomendowana innym środowiskom, zarówno terapeutycznym, jak i rekreacyjno-fitnesowym.

 • Kompleksowe ujęcie bardzo tradycyjnych ćwiczeń jogi w powiązaniu z zachodnimi systemami rehabilitacji fizycznej i ruchowej oraz współczesną wiedzą na ten temat.
 • Opisy ćwiczeń uzupełnione rzetelną informacją o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu zarówno pod kątem ustalenia diagnozy i przydatności poszczególnych ćwiczeń, jak i w odniesieniu do przeciwwskazań i koniecznych konsultacji ze stosownym specjalistą medycznym.
 • Modyfikacje każdego z ćwiczeń dają szansę na podjęcie treningu przez każdego, nawet przez osoby w znacznym stopniu niepełnosprawności.
 • Klarowna konstrukcja podręcznika ułatwia ogólne zrozumienie przesłania autorów, jak choćby szybkie odnalezienie potrzebnego ćwiczenia.
 • Profesjonalnie przygotowane, liczne fotografie ułatwiają pełniejsze rozumienie pisemnych instrukcji i podpowiadają, jak wykonywać poszczególne ruchy.
 • Wiarygodny, naukowy język podręcznika wyjaśniający istotę i cel poszczególnych ćwiczeń nie tylko dla profesjonalistów, ale też dla praktyków, którzy chcieliby wiedzieć nieco więcej o wykonywanych ćwiczeniach.

Z Przedmowy do wydania polskiego
Product Details
15707
9788366067608
978-83-66067-60-8

Data sheet

Published in
Wrocław
Publication date
2018
Issue number
2
Cover
paperback
Pages count
220
Dimensions (mm)
210 x 270
Weight (g)
680
 • 1. Joga wczoraj i dzisiaj
  2. Ćwiczenie uważności
  3. Diagnoza
  4. Motywacja i strategie interwencji poznawczo-behawioralnych
  5. Ćwiczenia przygotowujące do sztuki oddychania w jodze
  6. Ćwiczenia podstawowe
  7. Wybrane asany
  8. Kompleksowy trening powięzi z wykorzystaniem ćwiczeń podstawowych i asan
  9. Joga w życiu codziennym
  Posłowie
  Skorowidz
Comments (0)