• Order to parcel locker

    Order to parcel locker
  • easy pay

    easy pay
  • Reduced price
MOWA DZIECKA - zrozum i rozwiń mowę dziecka

MOWA DZIECKA - zrozum i rozwiń mowę dziecka

35.00 zł
32.20 zł Save 2.80 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 32.20 zł
Quantity
Product unavailable
Out of print

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem, to moje gratulacje! Już wkrótce będziesz miał okazję badania niesamowitego potencjału komunikacyjnego, jakim dysponuje twoje dziecko. Czy wiesz, że porozumiewa się ono z tobą już od pierwszego dnia życia? Na długo zanim wypowie pierwsze słowo, przyswaja informacje za pośrednictwem wzroku oraz słuchu i uczy się je filtrować. Zna wiele sposobów na powiadamianie cię o swoich potrzebach.
Pracując z zespołem badawczym w uniwersytecie stanowym na Florydzie zajmowałam się problematyką wczesnego wykrywania problemów komunikacyjnych u dzieci. Pomagałam tworzyć archiwum dziecięcych zachowań komunikatywnych, aby lepiej zdefiniować, jakie zachowania są typowe dla danych grup wiekowych. Ta praca dużo mnie nauczyła o sposobach porozumiewania się dzieci z opiekunami za pośrednictwem gestów, kontaktu wzrokowego i odgłosów.
Chociaż nauka komunikowania się następuje w sposób samoistny, można ją wyraźnie wspomóc dzięki odpowiednim metodom. Jeśli twoje dziecko już zaczęło mówić, możesz się zastanowić, czy rozwój zdolności językowych następuje u niego w sposób prawidłowy i w odpowiednim tempie.
Podczas mojej dziewięcioletniej praktyki jako patolog do spraw mowy dzieliłam się wiedzą i poradami z rodzicami dzieci doświadczających problemów z przyswajaniem języka. Gdy razem z mężem zdecydowaliśmy się na dziecko, wielu znajomych rodziców przychodziło do mnie z pytaniami dotyczącymi rozwoju zdolności językowych u swoich dzieci. Wielu zastanawiało się, czy ich dzieci są na właściwej drodze:: „Czy moje dziecko powinno pomijać końcówki wyrazów?”, „Czemu nie potrafi wymawiać dźwięku /r/?”. Te wątpliwości dotyczą typowych i naturalnych symptomów. Wiedząc, czego należy się spodziewać w procesie nauki mówienia, rodzice są w stanie stwierdzić, jakie problemy mogą rozwiązać samodzielnie, a z jakimi powinni się zgłosić do specjalisty.
Napisałam tę książkę, ponieważ wierzę, że rodzice potrzebują solidnego poradnika dotyczącego przebiegu typowego procesu nauki mowy. Chciałabym zachęcić rodziców do myślenia o tych kwestiach na długo zanim ich dzieci wypowiedzą pierwsze słowo lub napotkają pierwsze problemy. Moją ambicją jest pomoc w zmniejszeniu niepokoju, jaki niektórzy rodzice mogą odczuwać, gdy myślą o rozwoju swojego dziecka. Chciałabym, aby stali się jak najlepszym wzorem do naśladowania dla malców. Podczas pracy nad książką wykorzystałam wyniki najnowszych badań, starając się, aby niniejszy poradnik był jak najbardziej na czasie.
Rozdział 1 zawiera podstawowe informacje dotyczące nauki języka i opis skutecznych sposobów wspomagania tego procesu u dziecka.
Rozdział 2 omawia zewnętrzne czynniki mające wpływ na rozwój zdolności językowych.
Rozdział 3 dotyczy najczęstszych wątpliwości i pytań, które pojawiają się u rodziców w pierwszym okresie życia ich dziecka.
Rozdział 4 opisuje różne poziomy rozwoju i odpowiadające im typowe umiejętności.
Rozdział 5 proponuje różne metody rozwijania zdolności językowych dziecka poprzez ogólną stymulację umiejętności komunikacyjnych, od momentu przyjścia na świat do siódmego roku życia.
Rozdziały 6-8 zawierają najważniejsze informacje dotyczące umiejętności pisania i czytania, języka gestów, dwujęzyczności, nauki drugiego języka oraz problemów pojawiających się w przypadku międzynarodowych adopcji. Jako że jestem przekonana, iż zabawy z muzyką służą rozwijaniu zdolności językowych,
w Rozdziale 9 opisałam sposoby wykorzystywania muzyki w pracy z noworodkami, niemowlętami i dziećmi w wieku przedszkolnym.
Książka zawiera podpowiedzi dotyczące tego, w jaki sposób możesz wchodzić w interakcje ze swoim dzieckiem, aby stworzyć mu środowisko, w którym w pełni rozwinie zdolności komunikacyjne. Jednak pamiętaj, że niezależnie od tego, jak wiele czasu spędzicie na czytaniu, mówieniu i zabawie, dziecko i tak może się okazać opóźnione. Problemy z nauką mówienia rzadko są winą rodziców i w żadnej części tej książki nie sugeruję czegoś przeciwnego. Niniejszy poradnik nie może zastąpić profesjonalnego badania i terapii. Jeśli twoje dziecko wykazuje niektóre z niepokojących objawów opisanych w tej książce, poszukaj fachowej pomocy. Być może będziesz zaskoczony tym, do jak wielu miejsc możesz się zwrócić. Gdy wraz ze specjalistą opracujesz dokładny plan terapii, może się okazać, że część informacji zawartych w poradniku może ją wspomóc.
Jako lekarz mam nadzieję, że ta książka stanie się źródłem wiedzy, do którego będziesz stale powracać w pierwszych latach życia swojego dziecka. Jako rodzic życzę ci docenienia radości jaką daje każda chwila spędzana z dzieckiem.
Laura Dyer
Product Details
Liber
5207
9788360215128

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2006
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
208
Dimensions (mm)
145 x 205
Weight (g)
270
Comments (0)