• Order to parcel locker

  Order to parcel locker
 • easy pay

  easy pay
 • Reduced price
Chirurgia i estetyka twarzy

Chirurgia i estetyka twarzy

9788393494361
220.00 zł
198.00 zł Save 22.00 zł
Lowest price within 30 days before promotion: 198.00 zł
Quantity
Available in 24 hours

  Delivery policy

Choose Paczkomat Inpost, Orlen Paczka, DPD or Poczta Polska. Click for more details

  Security policy

Pay with a quick bank transfer, payment card or cash on delivery. Click for more details

  Return policy

If you are a consumer, you can return the goods within 14 days. Click for more details

Description
Twarz jest przedmiotem zainteresowania kilku specjalności medycznych, w tym chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i ortodoncji, które stanowią treść przygotowywanej książki pt. ”CHIRURGIA I ESTETYKA TWARZY”.

„Twarz jest niezwykle ważnym obszarem anatomicznym, którego budowa, liczne funkcje i wygląd wywierają istotny wpływ na życie człowieka. Unikalność i niepowtarzalny wygląd twarzy to jedna z zasadniczych cech rozpoznawczych oraz swego rodzaju wizytówka, a ponadto – poza badaniami DNA oraz linii papilarnych i tęczówki – dowód tożsamości. Uwarunkowania genetyczne w połączeniu z oddziaływaniem środowiska zewnętrznego i upływem czasu składają się na obraz twarzy, której wygląd w mniejszym lub większym stopniu wpywa na jakość egzystencji związanej z rodzajem pracy, karierą zawodową czy na przykład sferą uczuciową.”

„Na ogół przyjmuje się, że atrakcyjny wygląd – czyli właściwe kształty i proporcje pomiędzy rusztowaniem kostno-chrzęstnym a tkankami miękkimi – ułatwia życie, a piękno jest lepszą rekomendacją niż jakikolwiek list polecający.”

Pomimo przekonania, że sam atrakcyjny wygląd nie zapewnia szczęścia i sukcesów, ludzie gotowi są w imię piękna do ogromnych wyrzeczeń. Dotyczy to zarówno mniej lub bardziej rzeczywistych mankamentów urody uwarunkowanej genetycznie, jak i ubytków czy zniekształceń nabytych w wyniku urazów, procesu starzenia się oraz rozlicznych schorzeń. Formułowane przez myślicieli i artystów definicje i wzorce piękna wykazują różnice zależne od epoki, obszaru geograficznego oraz czynników rasowych i kulturowych. Jak można sądzić, nie ma absolutnego piękna, a różne przekonania w tym względzie mają z natury rzeczy charakter subiektywny i indywidualny. De gustibus non est disputandum! Między pięknem a brzydotą rozciąga się ogromny obszar stanów pośrednich, gdzie za niezmiernie kuszące uchodzi określanie przeciętności i normy estetycznej. Wydaje się to proste, ale mimo wielu prób i wysiłków nie wypracowano jak dotąd kryteriów i definicji. które możnaby uznać za niebudzące sprzeciwu i powszechnie uznawane.

Ponadto, mimo świadomości, że fizyczne piękno może być tylko powierzchowne, na uczynki ładnych ludzi patrzymy często przez palce, natomiast mniej urodziwych jesteśmy skłonni oceniać gorzej i bardziej surowo. Takie są fakty i dlatego trudno się dziwić dążeniom do lepszej aparycji, która poprawia samopoczucie i ma w swoim założeniu zwiększać szanse na życiowe powodzenie. Jednak odpowiedź na pytanie, jak to osiągnąć, nie jest bynajmniej prosta i łatwa…

Jesteśmy przekonani, że przygotowywana książka pomoże znaleźć odpowiedź na sformułowane powyżej pytania, wskazując założenia, ideę i metody postępowania, aby oczekiwane piękno osiągnąć!

Książka ”CHIRURGIA I ESTETYKA TWARZY” będzie pierwszą tego rodzaju specjalistyczną publikacją na polskim rynku medycznym, w której główny autor Profesor Kazimierz Kobus, uznany specjalista w zakresie chirurgii plastycznej, zaprosił do współredagowania książki znakomitych autorów reprezentujących inne specjalności medyczne – przede wszystkim medycyny estetycznej i ortodoncji – tworząc kompleksowy, wielospecjalistyczny zespół autorski, który zaprezentuje obowiązującą wiedzę i możliwości praktyczne w zakresie poprawy estetyki twarzy.

Z poważaniem
Komitet Redakcyjny i Wydawca
Product Details
Medsport
14521
9788393494361
978-83-934943-6-1

Data sheet

Published in
Warszawa
Publication date
2017
Issue number
1
Cover
paperback
Pages count
396
Dimensions (mm)
195 x 280
Weight (g)
1480
 • 1. Wprowadzenie
  2. Normy estetyczne twarzy
  4. Wady rozwojowe twarzy
  5. Urazy i zniekształcenia pourazowe twarzy
  6. Nowotwory twarzy
  7. Operacje estetyczne
  8. Ortodoncja estetyczna
  9. Przeszczepianie włosów
  10. Przeszczepianie tkanki tłuszczowej
  11. Medycyna estetyczna
  12. Nici liftingujące
  Skorowidz
You might also like
Comments (0)